Omladinci Srbije sa Hrvatskom, Italijom i Ukrajinom u grupi B na Evropskom prvenstvu u fudbalu
Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije (U19) igraće u grupi B sa Hrvatskom, Italijom i Ukrajinom na Evropskom prvenstvu, koje će biti održano u Velsu, odlučeno je žrebom.
- 16 April, 2026
- 2 months ago
Foto: FSS
Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije otvoriće Evropsko prvenstvo utakmicom protiv Italije 29. juna u Kerarfonu, saopšteno je na sajtu Evropske fudbalske unije (UEFA). Kako je saopštila UEFA, tri dana posle meča protiv Italije, 2. jula, Srbija će u Bangoru igrati protiv Ukrajine. Za kraj, 5. jula, ponovo u Kerarfonu, Srbija će igrati protiv Hrvatske.
U grupi A biće Vels, Danska, Nemačka, Španija.
EP u Velsu biće održano od 28. juna do 11. jula ove godine u četiri grada: Bangor (Bangor gradski stadion), Kerarfon (Oval), Denbi (Central park) i Reksam (Rejskors graund).
EP u Velsu biće ujedno i UEFA kvalifikacioni turnir za FIFA U-20 Svetsko prvenstvo, koje će 2027. godine biti održano u Azerbejdžanu i Uzbekistanu. Plasman na SP obezbediće četiri od osam selekcija, odnosno polufinalisti turnira u Velsu.
Ispred FSS, odnosno delegacije omladinske reprezentacije, žrebu su prisustvovali selektor Gordan Petrić i tim menadžer Pavle Simić.
Izvor: Tanjug
Najnovije vesti
FIFA će razmatrati ukidanje zabrane ruskim timovima nakon odluke MOK-a
- 07 Jul, 2026
- 7 sati ranije
Đoković: Uspeo sam da kontrolišem nerve, ovo su momenti zbog kojih i dalje igram tenis
- 07 Jul, 2026
- 7 sati ranije
Predsednik Vučić: Važno da zemlje na evropskom putu nastave ubrzano da sprovode reforme
- 07 Jul, 2026
- 7 sati ranije
Đoković posle više od pet sati pobedio Ože-Alijasima za polufinale Vimbldona
- 07 Jul, 2026
- 8 sati ranije
