Veštačka inteligencija može da postane komunalna usluga
Direktor OpenAI Sem Altman izjavio je da bi veštačka inteligencija (AI) mogla da postane komunalna usluga, poput električne energije ili vode, a korisnici bi mogli da je plaćaju prema tome koliko je koriste - ne fiksno, već po potrošnji.
- 23 Mart, 2026
- 2 months ago
Na samitu BlackRock Infrastructure Summit u Vašingtonu Altman je rekao da je naknada za korićenje AI zamišljena tako da umesto plaćanja pretplate, građani plaćaju onoliko koliko koriste računske resurse.
"U suštini, naše poslovanje izgledaće kao prodaja tokena", rekao je Altman a prenosi portal Business Insider.
Direktor kompanije OpenAI istakao je da tehnološke firme poput njegove grade budućnost u kojoj se inteligencija isporučuje na zahtev.
"Vidimo budućnost u kojoj je inteligencija komunalna usluga, poput električne energije ili vode, i ljudi je kupuju od nas po utrošku i koriste za šta god žele", dodao je Altman.
Izvor: Tanjug
Vlasnik OnlyFans platforme preminuo u 43. godini
Najnovije vesti
Omladinci Železničara ostali bez plasmana u Omladinsku ligu Srbije
- 10 Jun, 2026
- 47 minuta ranije
Osnovci u petak završavaju nastavu, na raspustu od 15. juna do 31.avgusta
- 10 Jun, 2026
- 1 hour ago
Rukometaši Srbije igraće protiv Nemačke, Tunisa i Urugvaja na Svetskom prvenstvu 2027.
- 10 Jun, 2026
- 1 hour ago
Predsednik Vučić: Politički protivnici poručuju građanima da nemaju pravo na slobodno mišljenje
- 10 Jun, 2026
- 2 sati ranije
