Košarkaši Srbije se okupili u Beogradu uoči mečeva protiv Turske
Muška košarkaška reprezentacija Srbije okupila se u Beogradu uoči utakmica u FIBA februarsko-martovskom kvalifikacionom prozoru za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine u Kataru, preneo je KSS.
- 23 Februar, 2026
- 6 months ago
Foto: KSS
Košarkaši Srbije će u petak, 27. februara od 19 časova u dvorani "Aleksandar Nikolić" u Beogradu dočekati selekciju Turske u meču trećeg kola grupe C prve runde kvalifikacija za plasman na SP 2027.
Selekcija Turske će potom 2. marta od 19 časova u Istanbulu dočekati Srbiju.
U saopštenju KSS se navodi da će se selektor Srbije Dušan Alimpijević i njegovi izabranici obratiti medijima na otvorenom treningu, koji je zakazan za sutra.
Košarkaši Srbije su 27. novembra u prvom kolu grupe C u Beogradu savladali Švajcarsku rezultatom 90:86, dok su potom tri dana kasnije u Sarajevu nadigrali selekciju BiH 74:72.
Turska je u prvom kolu na svom terenu pobedilia BiH rezultatom 93:71, a onda je tri dana kasnije u gostima bila bolja od Švajcarske 85:60.
Izvor: Tanjug
Najnovije vesti
Saša Ilić sa ponosom, ali i tugom posle Hetafea: Zbog naivnih golova u Madridu ne idemo u Ligu konferencije
- 27 Avgust, 2026
- 36 minuta ranije
Fudbaleri Partizana pobedili Hetafe, ali ostali bez plasmana u Ligu konferencije
- 27 Avgust, 2026
- 48 minuta ranije
Brazilac Dos Santos i Amerikanka Rasel oborili svetske rekorde na mitingu u Cirihu
- 27 Avgust, 2026
- 52 minuta ranije
Predsednik Vučić u petak u poseti Mačvanskom okrugu
- 27 Avgust, 2026
- 57 minuta ranije
