Predsednik Vučić: Stvara se novi par moći u Evropi-Nemačka i Italija,dolaze u posetu Srbiji pre maja
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas u Minhenu, gde učestvuje na 62. Minhenskoj bezbednosnoj konferenciji, da je imao veoma važan sastanak sa nemačkim ministrom spoljnih poslova Johanom Vadefulom i istakao da se u Evropi stvara novi par moći: Nemačka i Italija, kao i da očekuje da ćemo moći njihove predstavnike da ugostimo u našoj zemlji pre maja.
- 14 Februar, 2026
- 4 months ago
Foto: screenshot/Tanjug
"Jutros smo imali najpre veoma, veoma važan sastanak sa Johanom Vadefulom, nemačkim ministrom spoljnih poslova, gde smo razgovarali o evropskom putu Srbije, o situaciji u svetu i naravno razgovarali o bilateralnim srpsko-nemačkim odnosima. U mesecima koji dolaze u skladu sa onim što se zbiva trenutno u Evropi, jer to je novi par moći u Evropi koji se stvara: Nemačka i Italija. Nadam se da ćemo predstavnike te dve zemlje moći da ugostimo uskoro u našoj zemlji i njihove ministre", rekao je Vučić.
On je dodao da veruje da ćemo moći da ugostimo predstavnike tih zemalja pre maja i da će to biti veoma važni sastanci za nas.
"Razgovarali šta je to što je potrebno mi da učinimo na svom evropskom putu, govorili o sveukupnoj saradnji, investicijama i napretku koji naravno govorili o svim pitanjima o kojima se na bezbednosnoj konferenciji u Minhenu govorilo, dakle od Ukrajine do svih ostalih", rekao je Vučić.
Senator Srpske Vulin: Srbi ne smeju da ćute
Najnovije vesti
Predsednik Vučić sutra sa učesnicima Konf. pred.Skupština država kandidata za članstvo u EU
- 06 Jul, 2026
- 21 minuta ranije
Košarkaši Srbije pobedili BiH u kvalifikacijama za SP, tripl-dabl Jokića
- 06 Jul, 2026
- 40 minuta ranije
Artur Feri i Tejlor Fric u četvrtfinalu Vimbldona
- 06 Jul, 2026
- 48 minuta ranije
Petrohemija traži izvođača radova za ispitivanje terena za izgradnju novih kapaciteta
- 06 Jul, 2026
- 59 minuta ranije
