Predsednik Vučić u Minhenu sa Kalinakom o jačanju saradnje u oblasti odbrane Srbije i Slovačke
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je danas sa ministrom odbrane Slovačke Robertom Kalinakom o daljem jačanju saradnje između dve zemlje u oblasti odbrane, bezbednosti i vojno-tehničke saradnje.
- 14 Februar, 2026
- 4 months ago
Foto: Instagram/buducnostsrbijeav
"Srdačan i konstruktivan razgovor sa Robertom Kalinakom o unapređenju bilateralnih odnosa Srbije i Slovačke", naveo je Vučić na Instagram nalogu "buducnostsrbijeav" i izrazio zahvalnost Slovačkoj na principijelnoj podršci teritorijalnom integritetu i suverenitetu Srbije.
Kako je dodao, razgovarali su o zajedničkim bezbednosnim izazovima, modernizaciji odbrambenih kapaciteta i mogućnostima za intenzivniju saradnju institucija dve zemlje uz uverenje da stabilnost regiona i međusobno poverenje predstavljaju temelj svakog daljeg napretka", naveo je Vučić.
Poručio je da Srbija ostaje posvećena izgradnji snažnih partnerstava sa prijateljskim zemljama i nastaviće da radi na očuvanju mira, stabilnosti i bezbednosti u regionu, uz dalje razvijanje političkih, ekonomskih i bezbednosnih veza od obostrane koristi.
Najnovije vesti
Košarkaši Fenerbahčea uzvratili "brejk" Bešiktašu, Alimpijević isključen
- 17 Jun, 2026
- 7 sati ranije
Predsednik Vučić završio trodnevnu posetu Gruziji, lično ga ispratio predsednik Kavelašvili
- 17 Jun, 2026
- 7 sati ranije
Novo iznenađenje na Mundijalu: Fudbaleri DR Kongo zaustavili Portugal i Ronalda
- 17 Jun, 2026
- 10 sati ranije
Predsednik Vučić sa Zitom-Džouns: Srbija sve prepoznatljivija na mapi svetske filmske industrije
- 17 Jun, 2026
- 11 sati ranije
