Hesus Bueno novi izvršni direktor košarkaške Evrolige
Španac Hesus Bueno izabran je za novog izvršnog direktora košarkaške Evrolige, saopšteno je na sajtu takmičenja.
- 30 Januar, 2026
- 4 months ago
Foto: Euroleague Basketball
Kako se navodi, Upravni odbor Evrolige je jednoglasno izabrao Buena, koji će na tom mestu naslediti Paulijusa Motejunasa.
"Bueno će voditi ukupnu strategiju Evrolige, sa snažnim fokusom na rast poslovanja, unapređenje igre i iskustva navijača, kao i širenje na nova tržišta i publiku, uz maksimiziranje vrednosti koju pruža klubovima, partnerima, igračima i navijačima. Njegov zadatak je da nastavi da gradi na uspehu postignutom u proteklih 25 sezona i da dalje pozicionira Evroligu, Evrokup i juniorsku Evroligu kao nesporna vodeća košarkaška takmičenja u Evropi", saopštila je Evroliga.
Bueno je kao tokom košarkaške karijere igrao za Barselonu, Atletiko Madrid i Valensiju. Po završetku igračke karijere radio je u Udruženju španskih košarkaša, da bi potom prešao u Košarkaški savez Španije obavljao funkciju izvršnog direktora.
Nakon odlaska iz Košarkaškog saveza Španije radio je u NBA ligi 12 godina kao potpredsednik za Evropu, Afriku i Bliski istok i generalni direktor za NBA Španiju.
Posle toga je prešao u Ledžends, preduzeće koje se bavi upravljanjem objektima i ugostiteljstvom, u kom je bio generalni direktor iberijskih operacija, a do skoro je vodio i stvaranje i razvoj košarkaškog sektora u DAZN-u, globalnoj sportskoj OTT platformi.
Izvor: Tanjug
Najnovije vesti
Predsednik Vučić iz Subotice: Hvala svima na podršci u prethodnih 48 sati
- 07 Jun, 2026
- 6 sati ranije
Spektakl u Pančevu: Teodora Džehverović i Aleksandra Mladenović na Wine Weekend festivalu
- 07 Jun, 2026
- 7 sati ranije
Prvi Biznis kup u šahu – spoj strategije, sporta i poslovanja
- 07 Jun, 2026
- 7 sati ranije
Eriksen ponovo izgubio svest na terenu, prekinut meč Danska - Ukrajina VIDEO
- 07 Jun, 2026
- 7 sati ranije
