Ivana Španović potvrdila učešće na Beogradskom mitingu
Srpska atletičarka Ivana Španović učestvovaće na Beogradskom mitingu (Belgrade Indoor Meeting), koji će biti održan 11. februara, saopšteno je iz Srpskog atletskog saveza (SAS).
- 26 Januar, 2026
- 5 months ago
Foto: SAS
Španović će se u Beogradu takmičiti u disciplini troskok.
"Beograd već 10 godina ugošćuje najveća imena svetske atletike, koji uživaju u gostoprimstvu i podršci publike, a za uzvrat pružaju vrhunske sportske spektakle. Nepotrebno je reći da sam i sama bila inspirisana takvom atmosferom i ambijentom u kojem sam postizala neke od svojih najvećih rezultata. Ovog puta nastupam u drugoj disciplini, sa istim uživanjem, u sklopu priprema za najveća takmičenja koja nas očekuju ove sezone", rekla je Španović.
Ona je navela da je njena želja da u Beogradu ostvari normu od 14,15 metara za Svetsko prvenstvo u dvorani.
"Hoću da nastavim da napredujem rezultatski i tehnički, da se ustalim za veće daljine kojima stremim", poručila je Španović.
Srpska atletičarka je tokom karijere osvojila 15 velikih medalja na najvećim međunarodnim takmičenjima - sedam na evropskim, sedam na svetskim prvenstvima i jednu olimpijsku medalju.
Beogradski miting, 11. po redu, održaće se 11. februara u Atletskoj dvorani na Banjici i ugostiće domaće i svetske zvezde atletike.
Izvor: Tanjug
Najnovije vesti
Ministarka Đedović: Pozitivan signal administracije SAD za NIS, dala šansu završetku pregovora
- 06 Jul, 2026
- 30 minutes from now
Australijski premijer se izvinio zbog izjave o Kajli Minog
- 06 Jul, 2026
- 17 minuta ranije
MŠ “Pančevo” formirala sva odeljenja posle julskog upisnog roka
- 06 Jul, 2026
- 20 minuta ranije
Izašli prvi detalji venčanja Svift i Kelsija
- 06 Jul, 2026
- 23 minuta ranije
