Monika Beluči otkrila koji joj je omiljeni film
Čuvena glumica Monika Beluči otkrila je za magazin „Glass“ da je "Apartman" iz 1996. godine njen omiljeni film.
- 06 Novembar, 2025
- 7 months ago
Italijanska diva Monika Beluči, jedna od najistaknutijih umetnica u istoriji evropske i svetske kinematografije, blistavu karijeru gradila je u različitim zemljama i na različitim jezicima. Govoreći o omiljenom filmu, Monika Beluči je rekla da je teško odabrati ali da je to možda "Apartman".
„To je bio moj prvi francuski film koji mi je mnogo dao. Osvojio je BAFTA nagradu, a nakon njega sam dobila priliku da snimim svoj prvi američki film sa Morganom Frimanom i Džinom Hekmanom ’Pod sumnjom’ sa kojim sam prvi put otišla na Kanski festival. Neverovatno je kako je život čudan i kako vas mešavina slučajnosti dovodi na neko mesto“, rekla je Beluči.
Romantična drama "Apartman" u režiji Žila Mimunija donela je Moniki Beluči prekretnicu u karijeri. U filmu igra sa Vensanom Kaselom u ulozi Maksa, nekadašnjeg ženskaroša koji pokušava da se skrasi sve dok se iznenada ne pojavi stari plamen i poremeti njegov život. Monika glumi Lisu, ženu koja unosi dodatnu složenost u Maksov svet. Upravo za ovu ulogu Beluči je bila nominovana za nagradu Cezar u kategoriji "najobećavajuća glumica".
Kako piše „Far Out Magazine“ Monika Beluči je pre "Apartmana" bila poznata kao model. Radila je za najpoznatije modne kuće nakon što je odustala od planova da postane advokat nastojeći da sledi svoj umetnički instinkt. Značajniju pažnju privukla je prvo u Kopolinom filmu "Drakula" gde se pojavila u kratkoj, ali upečatljivoj sceni ali joj je ostvarenje "Pod sumnjom" otvorilo vrata Holivuda i donelo međunarodnu slavu.
Dženifer Aniston ima novog dečka
Najnovije vesti
Vulin: Ne vidim razlog za raspisivanje parlamentarne izbora, ja sam za rekonstrukciju vlade
- 17 Jun, 2026
- 30 minuta ranije
SP u košarci na Zlatiboru! Snaga školskog sporta
- 17 Jun, 2026
- 1 hour ago
MUP raspisao konkurse za upis za obuku za SAJ i JZO
- 17 Jun, 2026
- 2 sati ranije
Bardem u Holivudu ostavio trag stopala
- 17 Jun, 2026
- 2 sati ranije
