Velike koncentracije polena ambrozije i u oktobru
Iako je oktobar mesec alergijske reakcije na polen ambrozije i dalje prisutna kod preosetljivih osoba . Ove godine polen ambrozije je u velikoj koncentraciji zbog čega su pojedini pacijenti zbog gušenja zadržani na bolničkom lečenju.
- 09 Oktobar, 2025
- 8 months ago
Alergijekse reakcije praćene neprijatnim simptomima traju još od avgusta al ii u oktobru povećan broj pacijenta koji su potrežili pomoć lekara u ORL ambulanti. Ove godine polen ambrozije je u velikoj koncentraciji i neki su zbog gušenja zadržani na bolničkom lečenju. Ton dr Veljko Božić načelnik ORL odeljenja
U borbi protiv korova ambrozije koja je veoma otporna najvažnije je njeno uklanjanje jer se brzo širi kao i zbegavati područja gde se nalaze.Takođe ko zna da je alergičan treba da počne da pije terapiju pre pojave simptoma.
Najnovije vesti
Još tri trijumfa srpskih strelaca u Novom Sadu, Stevanovićeva ispred Havranove
- 04 Jul, 2026
- 2 sati ranije
Preminuo glumac Kjel Nilson
- 04 Jul, 2026
- 2 sati ranije
Stigao napadač sa ozbiljnim evropskim iskustvom: Železničar platio 500.000 evra za bivšeg fudbalera Đenove
- 04 Jul, 2026
- 3 sati ranije
