Predsednik Vučić sa Svolvelom: Srbija opredeljena za razvoj saradnje sa SAD
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa kongresmenom Sjedinjenih Američkih Država Erikom Svolvelom i tom prilikom istakao da je Srbija opredeljena da u odnosima sa SAD promoviše pozitivnu agendu orijentisanu ka budućnosti, kao i na stavljanje težišta na razvoj pre svega ekonomske, ali i drugih vidova uzajamno korisne saradnje.
- 27 Avgust, 2025
- 10 months ago
"Dobar i sadržajan razgovor sa kongresmenom i članom Srpskog kongresnog kokusa Erikom Svolvelom o bilateralnim odnosima Srbije i SAD. Razmenili smo mišljenja o aktuelnim regionalnim i globalnim pitanjima, kao i o modalitetima za jačanje saradnje na političkom i ekonomskom planu, kao i u drugim oblastima od obostranog interesa", naveo je Vučić na Instagram nalogu buducnosrbijeav.
Predsednik Srbije je izrazio zahvalnost za dosadašnju kontinuiranu podršku SAD procesu evropskih integracija Srbije i konstatovao da se ekonomska saradnja dve zemlje intenzivno razvija, prvenstveno kroz sve veće investicije američkih kompanija, naročito u sektorima od strateškog značaja za dalji ekonomski rast Srbije.
"Republika Srbija je opredeljena da u odnosima sa SAD promoviše pozitivnu agendu orijentisanu ka budućnosti, kao i na stavljanje težišta na razvoj pre svega ekonomske, ali i drugih vidova uzajamno korisne saradnje", istakao je Vučić.
Najnovije vesti
Predsednik Vučić obilazi radove na saobraćajnici Bački Breg - Srpska Crnja
- 03 Jul, 2026
- 40 minuta ranije
Pronađen redak primerak američke Deklaracije o nezavisnosti
- 03 Jul, 2026
- 1 hour ago
Cene dizela i benzina više za dva dinara naredne nedelje, dizel 219, benzin 195 dinara
- 03 Jul, 2026
- 2 sati ranije
Kritike emotivne veze Bardele sa italijanskom princezom
- 03 Jul, 2026
- 3 sati ranije
