Bend Bas i Stega, muzička avangarda iz Pančeva
Pančevački bend Bas i Stega neprestano ostvaja muzičke horizonte, donoseći osvežavajući zvuk na srpsku muzičku scenu. Oni uveliko promovišu svoj treći studijski album „Na istom putu“, a pred njima su ovog leta uzbudljivi nastupi kako u našoj zemlji, tako i u inostranstvu.
- 21 Jun, 2024
- 1 godina ranije
FOTO: Bend Bas i Stega
Na muzičkoj sceni Srbije, jedan bend se izdvaja po svom jedinstvenom zvuku i hrabrosti da istražuje nove pravce. Bas i Stega, bend iz Pančeva, svojom energijom i kreativnošću osvaja srca domaće i strane publike, kombinujući različite muzičke stilove, od psihodeličnog roka do alternativnog zvuka, kreirajući jedinstveni muzički identitet.
U oču njihovih nastupa koji će se ovog leta održati širom zemlje i inostranstva, razgovarali smo sa Draganom Galetom Vlajićem, pevačem i gitaristom benda. On nam je predstavio novi album „Na istom putu“ i otkrio gde će publika imati priliku da ovog leta uživa u njihovom energičnim nastupima.
Od svog nastanka 2011. godine, Bas i Stega su doživeli mnoge nezaboravne trenutke na svojoj muzičkoj avanturi. Jedno pitanje koje im se redovno postavlja jeste – odakle inspiracija za jedinstveno ime benda.
Od intimnih nastupa u malim klubovima do velikih koncerata pred hiljadama ljudi, svaki nastup za njih predstavlja posebno iskustvo.
Bas i Stega su mnogo više od običnog muzičkog benda. Oni su istraživači i pripovedači, čiji zvuk i reči ostavljaju neizbrisiv utisak na publiku. Njihovi jedinstveni nastupi privukli su verne fanove koji ih prate više od decenije.
Najnovije vesti
Penjaroja: Ovo je samo jedna pobeda, moramo da se pripremimo za naredni meč
- 10 Jun, 2026
- 7 sati ranije
Srpski fudbaler Stefan Mitrović novo pojačanje Vojvodine
- 10 Jun, 2026
- 7 sati ranije
Dubravka Đedović Handanović: Uspešno smo zatvorili sva otvorena pitanja sa MOL-om i postigli kompromis
- 10 Jun, 2026
- 7 sati ranije
Sekulić: Zaslužena pobeda Partizana,pravili smo previše grešaka u presudnim momentima
- 10 Jun, 2026
- 7 sati ranije
