Fudbaler Notingem Foresta Taivo Avoniji se probudio iz kome
Fudbaler Notingem Foresta Taivo Avoniji probudio se iz indukovane kome pošto je podvrgnut operaciji zbog ozbiljne povrede stomaka, preneo je Bi-Bi-Si (BBC).
- 15 Maj, 2025
- 1 godina ranije
PA via AP/Mike Egerton
Avoniji je pre tri dana prebačen u bolnicu, pošto se povredio 11. maja u finišu utakmice 36. kola Premijer lige protiv Lestera (2:2).
Nigerijski fudbaler se povredio u 88. minutu meča sa Lesterom, pošto je posle duela sa protivničkim igračem Entonijom Elangom udario u stativu gola. Britanski mediji navode da je ustavljeno da je nigerijski fudbaler zadobio rupturu creva.
Prva faza operacije obavljena je u ponedeljak, dok je fudbaler Notingem Foresta utorak proveo u indukovanoj komi kako bi lekari pratili njegov oporavak.
Bi-Bi-Si navodi da je drugi deo hirurške intervencije, uključujući zatvaranje rane, urađen u sredu, a Avoniji je potom u večernjim satima probuđen iz kome.
Čelnici kluba su najavili internu istragu o načinu na koji je tretirana povreda fudbalera Notingem Foresta.
Izvor: Tanjug
Najnovije vesti
Serena Vilijams se vratila na teren posle skoro četiri godine i pobedila u dublu
- 09 Jun, 2026
- 3 sati ranije
Omladinci Srbije neuspešno završili kvalifikacija za EP 2027. godine u fudbalu
- 09 Jun, 2026
- 3 sati ranije
GSK kupuje Nuvalent za 10,6 milijardi dolara
- 09 Jun, 2026
- 3 sati ranije
Preminuo glumac Entoni Gidera
- 09 Jun, 2026
- 4 sati ranije
