TEK ĆEMO DA VAS NERVIRAMO Radikali brutalno odgovorili na histeričnu kampanju N1
Srpska radikalna stranka (SRS) na čijem čelu je Vojislav Šešelj bez pardona je odgovorila na hajku koju je protiv te partije pokrenula tajkunska medijska trovačnica N1.
- 29 Jul, 2026
- 1 hour ago
Foto: TV Pančevo
N1 je, kako smo već pisali, na televiziji emitovao prilog, a na portalu objavio tekst o velikom panou sa Šešeljevim likom koji već godinama stoji u centru grada.
Kako smo već pisali, za sagovornika koji treba da napadne radikale izabrali su novinara Igora Mihaljevića, glavnog medijskog promotera vojvođanske blokaderske liste koji tvrdi da su Srbi genocidan narod a SPC leglo ratnih zločinaca.
Kako Informer saznaje, N1 se ovim povodom i obraćala radikali, dobili su uredan odgovor, ali ga nikad nisu objavili.
U ime SRS odgovor N1 dao je predsednik Izvršnog odbora Srpske radikalne stranke i Gradskog odbora Novi Sad Đurađ Jakšić.
– Srpska radikalna stranka je uredno, u skladu sa gradskim propisima, ishodovala dozvolu za postavljanje reklamnog banera na fasadi poslovne zgrade, čiji smo zakupci više od 20 godina. Ono što ne izlazi iz okvira poslovne tajne, dozvoljava mi da Vas informišem da je reklamni prostor zakupljen na dovoljno dug period da Vas, koji ste udarna medijska pesnica antisrpske propagande i histerije, nervira i da vas čini dodatno nervoznim – naveo je on.
Kako je objasnio, u oktobru, 2025. godine, Srpska radikalna stranka je u najkraćem roku, pre isteka roka koji je naložila Gradska inspekcija, dobila dozvolu za postavljanje banera na fasadu poslovne zgrade.
– Iako su tri blokaderske advokatske kancelarije u Novom Sadu uložile sve svoje ljudske i materijalne resurse da dokažu kako je baner nelegalno postavljen, zaslepljeni mržnjom i ostrašćeni promašili su temu i suštinu, jer je sve urađeno u skladu sa propisima. Ne poznajem nikoga koga sadržaj sa predmetnog banera uznemirava. Naprotiv, vremenom je ušlo u svakodnevnu upotrebu kod Novosađana, mlađih i starijih, da se nalaze „kod Šešelja“, kao što se decenijama unazad nalaze „kod Miletića“, “ kod Jaše“, dakle, kod tri nacionalna velikana u srpskom narodu. N1 na najbrutalniji način dezavuiše i laže javnost kako je Vojislav Šešelj osuđen za ratne zločine. Šešelj je oslobođen svih tačaka optužnice koji se tiču navodnih ratnih zločina i osuđen za nepostojeći, izmišljeni delikt u Međunarodnom pravu – tzv. nepoštovanje Suda. Lik Vojislava Šešelja, srpska trobojka i poruka – Otadžbina Srbija, majka Rusija, hrabri, raduje i proizvodi pozitivnu emociju kodm svih srpskih rodoljuba, a do iznemoglosti frustrira isključivo srpske neprijatelje – navodi Jakšić.
Izvor:novosadskatv.rs
Najnovije vesti
Predsednik Vučić sa Vajtom iz UFC: Hvala što ste izabrali SRB, ugostićemo vas najbolje moguće
- 29 Jul, 2026
- 1 hour ago
Vučić danas sa delegacijom UFC na čelu sa Dejnom Vajtom
- 29 Jul, 2026
- 2 sati ranije
UEFA: FIFA ne može da koristi naš sport kako bi obogatila sebe i svoje partnere
- 29 Jul, 2026
- 2 sati ranije
Infantino odredio rok članicama FIFA da prihvate ponudu od po 20 miliona dolara
- 29 Jul, 2026
- 2 sati ranije
