Predsednik Vučić sa ministarkom kulture Grčke o daljem unapređenju saradnje u oblasti kulture
- 14 Maj, 2026
- 3 nedelja ranije
FOTO: Tanjug
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa ministarkom kulture Republike Grčke Linom Mendoni, sa kojom je razgovarao o daljem unapređenju saradnje Srbije i Grčke u oblasti kulture, zaštite kulturnog nasleđa i uspostavljanju međuinstitucionalne saradnje srodnih ustanova kulture.
"Posebno smo razgovarali o mogućnostima za realizaciju zajedničkih projekta, razmenu iskustava u očuvanju kulturne baštine, a lično sam izrazio zahvalnost za sve najznačajnije srpske relikvije koje su iz Carske lavre manastira Hilandar stigle u Beograd povodom izložbe posvećene 850. godišnjici od rođenja Svetog Save", naveo je Vučić na Instagramu.
Istakao je da Srbija i Grčka dele iskreno prijateljstvo i međusobno poštovanje, koje predstavlja čvrst temelj za dalje produbljivanje saradnje u svim oblastima od zajedničkog interesa.
Predsednik je naglasio i značaj očuvanja srpskog kulturnog i duhovnog nasleđa na prostoru Grčke, uz zahvalnost na brizi i posvećenom odnosu prema srpskim svetinjama, posebno manastiru Hilandar.
"Istakao sam i važnost koju naša zemlja pridaje kontinuiranoj podršci Grčke evropskom putu Srbije", naveo je Vučić.
Dodao je da je razgovarano i o ulozi kulture kao mosta među narodima i važnog faktora očuvanja identiteta, dijaloga i stabilnosti u vremenu velikih globalnih izazova.
Predsednik je izrazio uverenje da će i učešće Grčke na izložbi Ekspo 2027 u Beogradu biti dodatna prilika za povezivanje Srbije i Grčke i naših naroda.
Najnovije vesti
Serena Vilijams se vratila na teren posle skoro četiri godine i pobedila u dublu
- 09 Jun, 2026
- 1 hour ago
Omladinci Srbije neuspešno završili kvalifikacija za EP 2027. godine u fudbalu
- 09 Jun, 2026
- 1 hour ago
GSK kupuje Nuvalent za 10,6 milijardi dolara
- 09 Jun, 2026
- 2 sati ranije
Preminuo glumac Entoni Gidera
- 09 Jun, 2026
- 2 sati ranije
