Osmi Starčevački dani knjige – omaž Bulatoviću i nova izdanja
U galeriji “Boem” u Starčevu svečano je otvorena književna manifestacija „Starčevački dani knjige“ koja će trajati od 20. do 25. aprila. Program se odvija u organizaciji Doma kulture Starčevo, uz podršku grada Pančeva.
- 21 April, 2026
- 1 month ago
Program manifestacije „Starčevački dani knjige“ ove godine posvećen je stvaralaštvu Miodraga Bulatovića, jednog od najznačajnijih pisaca srpske književnosti. Njegovo delo biće osvetljeno na pesničkom karavanu na kom učestvuju lokalni pesnici i na dve književne tribine, gde će o Bulatovićevom stvaralaštvu govoriti ugledni predavači, rekao je Darko Ješić- član gradskog veća za kulturu i omladinu,.
Istančanom selekcijom ljubitelji pisane reči uživaće u petodnevnoj manifetsciji, koja ove godine publici predstavlja istaknute autore današnjice ,Ivan Tokin, Igor Marojević i Vanja Bulić predstaviće svoje nove romane, kaže Marko Ivošević- direktor Doma kulture “29 novembar”.
Od drugog do poslednjeg dana manifestacije za najmlađe su pripremljene radionice, među kojima je novitet – „Čitalački klub“ u biblioteci Doma kulture. Trećeg dana održava se školski čas „Nešto lično i tome slično“ sa književnikom za decu Brankom Stevanovićem, dok je pesničko stvaralaštvo učenika OŠ „Vuk Stefanović Karadžić“ zakazano za petak kada će 25. aprila biti okončani i osmi “Starčevački dani knjige”.
Najnovije vesti
Penjaroja: Ovo je samo jedna pobeda, moramo da se pripremimo za naredni meč
- 10 Jun, 2026
- 1 hour ago
Srpski fudbaler Stefan Mitrović novo pojačanje Vojvodine
- 10 Jun, 2026
- 1 hour ago
Sekulić: Zaslužena pobeda Partizana,pravili smo previše grešaka u presudnim momentima
- 10 Jun, 2026
- 1 hour ago
