Vršac spaja škole i privredu kroz dualno obrazovanje
Grad Vršac i Regionalna privredna komora Južnobanatskog okruga, uz podršku srednjih škola iz Vršca, Alibunara i Bele Crkve, organizovali su skup za privrednike i poslodavce u Gradskoj kući. Cilj je predstavljanje mogućnosti dualnog obrazovanja u rešavanju nedostatka stručnih kadrova.
- 20 Novembar, 2025
- 8 months ago
U sali Gradske kuće u Vršcu održan je skup „Sistem dualnog obrazovanja – Sprovođenje upisne politike za školsku 2026/2027. godinu“ za predstavnike srednjih škola i poslodavce. Privrednici su na događaju saznali kako da se uključe u sistem dualnog obrazovanja i obezbede kadrove sa potrebnim veštinama.
Tema ovog skupa bila je da je sistem dualnog obrazovanja i sprovođenje upisne politike mnogo više od godišnjeg planiranja i brojeva. Kako je objasnila Dragana Mitrović, gradonačelnica Vršca ovo je razgovor o budućnosti mladih koji će u narednim godinama ući u privredu kao kadrovi.
Predstavnici srednjih stručnih škola iz Vršca, Alibunara i Bele Crkve predstavili su ponudu obrazovnih profila dostupnih učenicima, kao i znanja i veštine koje đaci stiču tokom školovanja. Prezentacija je pružila jasnu sliku o mogućnostima stručnog obrazovanja i značaju povezivanja teorije sa praksom.
Održan još jedan uspešan sajam zapošljavanja
Najnovije vesti
Predsednik Vučić i Dodik danas u manastiru Rmanj, dočekao ih episkop Sergije
- 02 Avgust, 2026
- 57 minuta ranije
Srpska veslačica Jovana Arsić bronzana na Evropskom prvenstvu u Varezeu
- 02 Avgust, 2026
- 58 minuta ranije
Reper Šon "Didi" Kombs prebačen u samicu
- 02 Avgust, 2026
- 1 hour ago
Novo poglavlje u istoriji streljaštva: Počinje Prvo EP za mlađe seniorke i seniore
- 02 Avgust, 2026
- 1 hour ago
