20. maja 2024.
Južni Banat Pančevo Sport Srbija Vesti

Tri medalje za džudiste Tamiša na takmičenju u Sarajevu

Na KUP-u Evrope u Sarajevu u džudou za pionire do 15 godina, džudo klub Tamiš iz Pančeva ponovo je među osvajačima medalja.
Natalija Novaković osvojila je srebrno odličje i posle dve bronzane osvojene dan ranije koje su otišle u ruke Divne Milanović i Kristijana Lehne upotpunjena je zbirka medalja džudo kluba Tamiš.
U konkurenciji 57 klubova iz Evrope, DŽK Tamiš je sa tri takmičara osvojio isto toliko medalje i na kraju u ukupnom plasamnu zauzeo 16. mesto.
Natalija Novaković sa samo 13 godina takmičila se i sa džudistkinjama koje su starije, ali je uspela da stigne do prvog evrpskog finala. U borbi za zlato je izgubila od Ane Simanić iz Bosne i Hercegovine.