18. aprila 2024.
Južni Banat Pančevo Sport Srbija Vesti

Železničar igrao nerešeno protiv IMT-a u Beogradu

IMT – Železničar 1:1 (0:0)

STADION: Voždovca. Gledalaca: 500. SUDIJA: Srđan Jovanović. Strelci:Đorđević u 82. minutu za Železničar, a Lutovac u 88. minutu za IMT. Žuti kartoni: Glišić,Gordić (IMT), Đorđević (Železničar).
IMT: Gordić, Glišić, Lambulić, Ćosić, Ćirković, Radočaj /63.Terzić/, Kijevčanin /67.Krstić/, Zulfić /85.Arsić/, Lutovac,L.Luković, M.Luković.
ŽELEZNIČAR: Mijatović, Purtić, Stanković, Kovačević /58.Mareh/, Lakićević /58.Ndijae/, Jovanović /57.Grgić/, Đorđević, Knezžević, Hajdin, Pavlov, Romanić /85.Milikić/.
Imali su pobedu u rukama fudbaleri Železničara, zahvaljujući golu kapitena Đorđevića, ali su dva minuta pre kraja meča dozvolili da IMT izjednači preko Lutovca i bod zadrži kod kuće. Novi trener Siniša Dobrašinović tako je remijem debitovao na klupi ekipe iz Pančeva, a da je bilo malo više sreće sva tri boda bi završila na kontu Dizelke.
Prvi deo igre je protekao bez većih prilika na obe strane, a nešto otvoreniji duel viđen je tek u drugom poluvremenu.

Pančevce je do prednosti doveo kapiten, Aleksandar Đorđević u 81. minutu. Lazar Romanić je prošao po levoj strani, nisu uspeli da ga stignu domaći igrači. Očekivalo se da će napadač šutirati na gol IMT-a, međutim lepo je na drugoj strani video Đorđevića koji je u trku sproveo loptu u mrežu – 0:1.

Ipak koncentracija je fudbalerima Železničara popustila u finišu utakmice, pa je Lutovac izjednačio na 1:1.
U narednom kolu ekipa iz Pančeva dočekuje Radnik iz Surdulice. Utakmica se igra u utorak 2. aprila sa početkom u 19.00 časova. Železničar je trenutno na 15. mestu sa 23 boda.