18. aprila 2024.
Južni Banat Sport Vesti

Kadeti Srbije obezbedili plasman na Prvenstvo Evrope

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se na Evropsko prvenstvo do 17 godina.
Orlići su u odlučujućoj utakmici za plasman na EP pobedili vršnjake iz Turske, rezultatom 3:0 (1:0). Plasman na Šampionat Evrope izborili su svi pobednici kvalifikacionih grupa i sedam najbolje drugoplasiranih selekcija.
Fudbalska reprezentacija Srbije, fudbaleri do 17 godina, igrala je u sledećem sastavu: Jovanović – Bubanja, Roganović, Milosavljević, Avdić (od 72. Premović) – Kostov, Maksimović (od 67. Ćirić), Vasilić (od 59. Mladenović) – Đorđević, Kostić (od 46. Damjanović), Ranković.
Kadeti Srbije koje sa klupe predvodi Jovan Damjanović poveli su golom Veljka Milosavljevića, mladog defanzivca Crvene zvezde, u 19. minutu, posle asistencije Đorđa Rankovića, još jednog bisera iz omladinske škole crveno-belih. Drugi gol u 61. minutu, delo je Andrije Maksimovića, momka koji je debitovao za prvi tim Crvene zvezde. I ovaj put asistent je bio fenomenalni Đorđe Ranković. Sva trojica pomenutih momaka imaju 16 godina.
Utakmicu je rešio Aleksa Damjanović, još jedan mladi fudbaler Crvene zvezde, golom u 81. minutu. Njemu je asistirao golman Srbije, biser Partizanove omladinske škole Vukašin Jovanović.
Kadetska selekcija Srbije jednina se od mlađih reprezentacija naše zemlje plasirala na Prvenstvo Evrope.