25. januara 2022.
Južni Banat Najvažnije Sport Vesti

FK “Železničar” savladao “Grafičar” sa 1:0

Fudbaleri „Železničara“ zabeležili su pobedu u odloženom meču 18. kola Prve lige Srbije. Na svom terenu su savladali „Grafičar“ 1:0. Strelac jedinog gola na meču bio je Lazar Milošev u 56. minutu.

Železničar nastavlja sa dobrim igrama i rezultatima. U 18. kolu Prve lige Srbije pred svojim navijačima golom Miloševa u 56. minutu savladali su „Grafičar“ 1:0. U poslednjih šest kola „Želja“ je zabeležio tri pobede i upisao tri remija.

Meč su bolje otvorili domaći. U prvih 15 minuta tri puta su fudbaleri „Železinčara“ bili u prilici da ugroze gol gostiju. Najpre je u 2.minutu korner izveo Konatar, odlično pronašao Markovića koji je loptu glavom uputio ka golu gostiju, ali je ona prošla pored gola. Svega četiri minuta kasnije novi korner i nova šansa za „Želju“. Ponovo je Konatar ubacio u kazneni prostor, Radojičić je prebacio iznad stative. Seriju prilika zatvorio je Đorđević. Šutirao je sa 20-ak metara po zemlji, a lopta je prošla tik pored stative.

Usledila je mini serija gostiju, a sve tri šanse imao je Radulović. Najpre u 18. minutu sa nekih 16 metara, lopta je otišla pored gola, potom u 25.minutu sa distance, ali je Knežević bio na oprezu.  Poslednja šansa u prvom poluvremenu, ponovo je bila prilika za Radulovića. Izveo je slobodan udarac, direktno šutirao na gol, ali je lopta prošla pored stative.

Drugo poluvreme inicijativu je imao „Železničar“. Najpre je Lui petom dodao Stanimiroviću koji je prošao dvojicu igrača, uposlio Miloševa, ali je lopta otišla pored stative. Samo minut kasnije Konatar je ubacio u kazneni prostor, Lui sjajno reagovao, ali je loptu Stanković izbacio iznad prečke. Mreža se konačno zatresla u 56.minutu. Stanimirović je lepo primio loptu od Regana, ušao u kazneni prostor, na petercu odlično pronašao Miloševa koji se poklonio i postigao gol za vođstvo „Želje“ 1:0.

Prvu ozbiljnu šansu u drugom poluvremenu Grafičar je imao u 59.minutu. Matić je dodao Raduloviću, on šutirao na prvu, lopta je pogodila prečku, a potom je Knežević uspeo da je uhvati. Sam finiš utakmice protekao je u inicijativi gostiju, a najozbiljniju priliku imali su u 87.minutu, Stajić je ubacio u kazneni prostor, Vidić je ka golu uputio glavom na prvu iz okreta, ali je ona prošla tik pored stative.

Treća pobeda „Želje“ u poslednjih šest mečeva uz tri remija, dovoljno razloga za zadovoljtsvo trenera Dragana Aničića.

Strateg „Železničara“ potom se osvrnuo na rivala, ali i na igru svog tima.

Vremena za slavlje nema mnogo. Već u ponedeljak „Želju“ očekuje novi izazov. Gostuju u Bačkoj Palanci ekipi OFK „Bačka“. Utakmica se igra od 13 sati.