29. januara 2022.
Sport Srbija Vesti

Magomedov u četvrtfinalu SP, za medalju protiv Kubanca La Kruz

Srpski bokserski reprezentativac Sadam Magomedov plasirao se u četvrrtfinale Svetskog prvenstva u Beogradu, u kategoriji do 92 kg, pošto je večeras ubedljivo savladao Džemala Bošnjaka iz Bosne i Hercegovine rezultatom 5:0.

Sagomedova samo još jedan korak deli do medalje, ali najteži mogući, pošto će rival u četvrtfinalu biti dvostruki olimpijski šampion i četvorostruki svetski prvak Kubanac Hulio Cezar La Kruz, koji je lako savladao Iranca Tufana Šarifija 5:0.

Ranije danas, eliminisani su Semiz Aličić, u kategoriji do 60 kg, porazom od Litvanca Edgarasa Skurdelisa 5:0, odnosno

Vladan Babić (+92 kg), koji je završio je takmičenje porazom od Azerbejdžanca Mahameda Abdulajeva 5:0.

Besplatan ulaz na svetsko prvenstvo

Ulaz na mečeve Svetskog prvenstva u boksu, sve do finala, biće besplatan, saopštio je danas Bokserski savez Srbije (BSS).

Kako se navodi, ova odluka je doneta da bi se ispunila želja boksera.

“Većina boksera su deca radničke klase i odluka BS S omogućava onima koji žele uživo da ih gledaju i od srca navijaju, da besplatno uđu na kvalifikacione mečeve i svima nama budu dodatna važna podrška”, izjavio je kapiten bokserske reprezentacije Srbije Vladan Babić.