29. januara 2022.
Sport Srbija Vesti

Odbojkašice Zvezde furiozno do četvrtfinala Kupa Srbije

Pobedom 3:0 protiv Kleka, za nešto više od sat vremena, odbojkašice Zvezde plasirale su se u četvrtinu finala Kupa Srbije. U duelu odigranom na Banjici crveno-bele dame su od prvog do poslednjeg minuta bile dominantne u svim segmentima igre i zabeležile važnu pobedu.

Crveno-bele nastavljaju sa dobrim igrama i pobedama. Posle tri trijumfa u Superligi Srbije Zvezda je slavila i u osmini finala nacionalnog Kupa. Za nešto više od sat vremena Crvena zvezda je savladala Klek 3:0.

Prvi set Zvezda je rešila u svoju korist za svega 22 minuta. Osim početnog vođstva Klek je tokom ovog perioda igre jurio minus koji je na kraju iznosio osam poena.

U drugom setu rezultatska repriza. U 22 minuta viđena je izjednačena igra u kojoj su se ekipe smenjivale u vođstvu dok crveno-bele sredinom perioda nisu prelomile meč i od 13:12 došpe do 25:17 i prednosti 2:0.

Treći period  je protekao u apsolutnoj dominaciji Crvene zvezde. Od starta su igrale agresivno u napadu, sigurno u odbrani brzo stekle prednost od pet poena koju su angažovanom igrom povećale do konačnih 11.

Aleksandar Vladisavljev, trener Crvene zvezde smatra da je razlika između dve ekipe bila velika u korist njegovog tima i po kvalitetu i po iskustvu.

Strateg Zvezde ističe da je meč Kupa bila prilika da šansu dobiju igračice koje imaju manju minutažu.

Bloker Aleksandra Janjić osvrnula se, najpre, na igru svog tima.

Četvrtina finala Kupa Srbije na programu je već sledeće nedelje, temini su 27. oktobar i 2. novembar.