22. januara 2022.
Društvo Najvažnije Sport Srbija Vesti

Muški odbojkaški tim Crvene Zvezde pobedom u Kupu čekaju meč sa Partizanom

Dupli program u sali USC “Voždovac” na Banjici završen je dvostrukom ekspresnom pobedom Crvene zvezde. Najpre su seniorke savladale Klek 3:0, a potom je i muški odbojkaški tim je zabeležio trijumf u osmini finala Kupa Srbije. Borac iz Paraćina je savladan 3:0.

Dupli program u sali USC “Voždovac” na Banjici završen je dvostrukom ekspresnom pobedom Crvene zvezde. Posle dama i muški odbojkaški tim je zabeležio trijumf u osmini finala Kupa Srbije. Borac iz Paraćina je savladan 3:0.

Prvi set je protekao u zagrevanju i ispitivanju snaga. Zvezda je od starta bila u stalnom vođstvu, ali do sredine seta nije uspevala da se odvoji na više od tri poena. Onda je serijom 7:1 napravila razliku i lagano privela set kraju.

U drugom periodu crveno-beli su nastavili u istom ritmu,  efikasnom igrom u napadu, sigurnom u odbrani, bilo im je dovoljno 18 minuta da povedu 2:0 u setovima.  Gosti iz Paraćina su u treći set ušli rasterećeno i u većem delu držali egal ne dozvolivši Zvezdi da se značajnije.odvoji. Crveno-beli su, međutim, uspeli da naprave seriju 5:2 prelome meč,a potom iskoriste i prvu meč loptu za pobedu 3:0.

Igor Žakić, trener Crvene zvezde, smatra da je njegov tim pokazao da iz meča u meč napreduje.

Žakić se, potom, osvrnuo na ono što njegov tim očekuje u narednom periodu.

Miloš Milić, bloker crveno-belih, zadovoljan je ekspresnom pobesom svog tima.

Pobeda u Kupu je odlična uvertira za duel protiv večitog rivala. Susret protiv Partizana na programu je u nedelju, 24. oktobra u 18 sati.