21. oktobra 2021.
Društvo Najvažnije Pančevo Sport Vesti

Rukometaši Dinama pobedom otvorili sezonu

Pančevački Dinamo je u Hali sportova na Strelištu savladao Obilić rezultatom 31:25 u utakmici prvog kola A grupe ARKUS lige.

Nije dobro počelo za Pančevce. Obilić je bio u vođstvu celo prvo poluvreme. U jednom trenutku gosti su imali i pet golova prednosti (3:8), ali se na odmor otišlo pri minimalnom vođstvu Obilića.

Drugo poluvreme donelo je promenu. Iako su gosti prvi postigli gol, Dinamo je zaigrao značajno bolje i u 35. minutu domaći tim je poveo. Obilić je još samo jednom uspeo da izjednači i to je bilo sve.

Prednost Dinama je u 56. minutu iznosila osam golova, ali je usledilo opuštanje i Obilić je uspeo da postigne još dva pogotka. Za celo drugo poluvreme Dinamo je primio svega osam golova.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Marko Perović koji je postigao 11 golova.

U sledećem kolu Dinamo gostujer Crvenoj zvezdi.