2. decembra 2021.
Južni Banat Najvažnije Pančevo Sport Vesti

“Želja” pretrpela poraz od “Bačke”

Fudbaleri Železničara pretrpeli su i drugi poraz u ovoj sezoni Prve lige Srbije. U 4. kolu OFK Bačka je slavila 2:1. Gosti su do pobede došli golom u 89. minutu.

“Železničar” još uvek nije osetio slast pobede pred svojim navijačima u ovoj sezoni. U 4.kolu Prve lige Srbije OFK “Bačka” je slavila 2:1. Iako su drugo poluvreme igrali sa igračem manje, gosti su do pobede doši u 89.minutu iskoristivši nepažnju odbrambenih igrača “Želje”.

Kako je počela, tako se i završila utakmica – šokom za igrače domaćina. Susret tek što je počeo, igrao se 3.minut, a gosti su preko Bogdanovića stigli do prvog gola. Mandić je presekao loptu upućenu ka Iliću i u kaznenom prostoru domaćina pronašao Bogdanovića koji je uputio šut ka golu, lopta se od stative odbila u mrežu i bilo je to 1:0 za Bačku.

Rano vođstvo rivala nije omelo domaće fudbalere koji su do kraja poluvremena imali nekoliko polušansi. Najpre je Đorđević modlično pronašao Ilića koji je na prvu šutirao, ali je golman gostiju bio siguran. Ilić. Usledile su još dve prilike najpre Jovanovića, a potom još jedna Ilića koji je iz slobodnog udarca direktno šutirao na gol gostju i pogodio rašlje, Napadi domaćih fudbaleri konačno su urodili plodom. U nadoknadi vremena Ilić je bio u napadu, loptu je rukom zaustavio Košanin. Sudija je odmah pokazao na “belu tačku”, Košanin je dobio drugi žuti karton i za njega je utakmica tog trenutka završena. Precizan sa 11 metara bio je Ilić za izjednačenje 1:1.

U drugom poluvremenu “Bačka” ke imala igrača manje, a “Želja” je nizao šanse i polušanse. Najpre je posle kornera Marković imao priliku, ali jelopta posle njegovog udarac glavom prošla pored stative. Usledile su prilike Kostića, šutirao sa distance iz prve, potom Bečeliča, a potom Regana i Markovića.  Kazna je usledila u samom finišu meča. Igrao se 89.minut, Loptu je degažirao golman Milojević, odbrana “Želje” je bila uspavana, a to je znalački iskoristio Todorović, Do kraja meča Želja je probao da dođe do izjednačenja, ali je bilo premalo vremena.

Srđan Stojčevski, trener OFK Bačka, bio je zadovoljan ishodom meča, I rekao da je ova pobeda nagrada za dobre partije njegovog kluba u prethodnom periodu,

Sa druge strane Dragan Aničić, strateg Želje smatra da njegov tim nije imao sreće.

Želji ostaje da izvuče pouke iz ovog poraza I proba da se u narednim mečevima vrati na kolosek. To neće biti lako jer su se na listu povređenih igrača, na kojoj su već bili SIkimić, Stanimirović I Kneževć, posle duela sa Bačkom našli I Jovanović I Bečelić.