24. oktobra 2021.
Društvo Pančevo Sport Vesti

Železničar završio drugu fazu priprema

Fudbaleri „Železničara“ završili su drugu fazu priprema za predstojeću sezonu. Prethodnih 12 dana baza „Želje“ bio je Slovenj Gradec, a pored jakih treninga u odličnim uslovima izabranici trenera Dragana Aničića su imali i četiri kontrolna meča. Poslednja provera bila je protiv šampiona Saudijske Arabije Al Hilala koji je slavio 3:1. „Želja“ se danas vraća u Pančevo.

„Slovenačka“ faza priprema FK „Železničar“ je završena. Posle 12 dana treninga u Slovenj Gradecu, fudbaleri „Želje“ vraćaju se u Pančevo. U odličnim uslovima u Sloveniji trener Dragan Aničić je kroz jake treninge i kontrolne utakmice brusio formu igrača i sklapao kockice za tim koji će početkom avgusta startovati sa takmičenjem u Prvoj ligi Srbije.

Poslednju proveru „Železničar“ je imao u četvrtak u Austriji, snage su odmerili sa šampionom Saudijske Arabije Al Hilalom. Slavio je rival 3:1 (1:1). „Železničar“ je poveo golom Sikimića, do kraja poluvremena rival je izjednačio. Do 70. minuta semafor je pokazivao 1:1, a onda je u finišu meča Al Hilal napravio preokret i na kraju slavio 3:1.

Trener „Železničara“ Dragan Aničić bio je zadovoljan nakon poslednje kontrolne utakmice.

„Zaista odlična provera protiv izuzetno jakog protivnika. Izuzetno sam zadovoljan igrom i načinom na koji smo se suprotstavili protivniku. Poveli smo 1:0 preko Sikimića, na poluvremenu je bilo 1:1. Pružili smo snažan otpor, do 70. minuta imali par šansi, ali je imao i protivnik, Onda su poveli 2:1, pa 3:1. Kod rezultata 3:1 promašili smo penal i jos jednu dobru šansu i to je bio konačan rezultat jedne jako dobre provere posle koje sam veoma zadovoljan i jos veći optimista da ćemo u prvenstvu biti u vrhu tabele Prve lige Srbije,“ rekao je Aničić.

Utakmicu protiv Al Hilala započeli su Živković, Tomović, Kostić, Protić, Stanimirović, Konatar, Plavšić, Jovanović, Đorđević, Sikimić i Petrović. U drugom poluvremenu šansu su dobili Kožul, Tripković, L. Marković, M. Ilić, Andić, Tomić, Knežević, Bosnić, B. Ilić, Kovačević, Mićić i Mališić.

Al Hilal je do sada najjači tim sa kojim je „Želja“ igrao. Osvajač je azijske Lige šampiona, ima tim “težak” stotine miliona evra, a sa klupe je predvodi portugalski trener Leonardo Žardim. U timu su, između ostalih, Đovinko, nekadašnja uzdanica Juventusa, kao i Gomiš, nekadašnji reprezentativac Francuske i igrač Liona.