15. juna 2021.
Društvo Najvažnije Sport Vesti

Želja poražen od gosta iz Pirota

Fudbaleri “Železničara” pretrpeli su poraz na svom terenu u 33.kolu Prve lige Srbije. Radnički iz Pirota je slavio 1:0. Strelac je bio Petrović u 89.minutu. U narednom, poslednjem kolu “Želja” gostuje u Novom Sadu ekipi Kabela.

Porazom su se fudbaleri “Železničara” oprostili od svojih navijača. U 33.kolu Prve lige Srbije na stadionmu SC “Mladost” golom Petrovića u 89.minutu slavio je Radnički iz Pirota.

Železničar, bez četvorice igrača iz startne postave, od početka utakmice je pokušavao da nametne svoj ritam I tek povremeno je uspevao u tome. Kad je već u 8.minutu zbog povrede ostao i bez Stanimirovića (7,40), bilo je jasno da domaćinu neće biti lako. Sa druge strane, gosti iz Pirota koji su već viđeni u nižem rangu takmičenja, u duel su ušli bez opterećenja, ali većim delom meča i bez ideje kako da ozbiljnije ugroze gol domaćina.

“Želja” je imao nekoliko polušansi, ali ni jednom nije ozbiljnije ugrozio gol rivala. (141 od 1,30 do 2,06) 8,40  143  1,27. Sa druge strane, gosti su prvu polu šansu imali tek u 59.minutu (13,45) šut Petrovića zaustavio je Knežević. Ilić je šutom iskosa pomalo iznenadio odbranu domaćina, ali je lopta prošla pored stative.

Do gola su došli u 89.minutu. Gjorgijevski je uspeo da se oslobodi čuvara, uputi šut ka golu Želje, na mestu je bio Petrović i ubacio loptu iz leđa Kneževića. U samom finišu nekoliko pokušaja (13,30) domaćih fudbalera, ali je rezultat ostao 0:1.

Po završetku meča Dragan Perišić, trener FK “Radnički”, istakao je da su obe ekipe imale svoje šanse. Dragan Aničić , strateg “Želje” se osvrnuo na igru i poraz svog tima.

U narednom, poslednjem kolu, Železničar gostuje u Novom Sadu. Rival će biti Kabel, a meč se igra u sredu, 19. maja.