20. juna 2021.
Sport Vesti

Spektakularan preokret Đokovića za polufinale Rima

Najbolji teniser sveta Novak Ðoković plasirao se u polufinale mastersa u Rimu, pošto je danas u četvrtfinalu posle velike borbe i preokreta pobedio Grka Stefanosa Cicipasa 4:6, 7:5, 7:5.

Duel Đokovića i Cicipasa počeo je juče, ali je dva puta prekidan zbog kiše koja pada u glavnom gradu Italije, ali je danas završen posle tri sata i 18 minuta efektivnog tenisa.

Viđena je velika borba i dobra igra oba tenisera, ali je na kraju slavio Đoković i plasirao se u polufinale, koje će igrati kasnije danas.

Rival srpskom teniseru biće bolji iz duela u kom se sastaju Lorenco Sonego i Andrej Rubljov.

Meč je u petak zbog lošeg vremena prekinut pri vođstvu Grka od 1:0 u setovima i 2:1 u gemovima u drugom setu.

Đoković je u tom prvom danu imao pet vinera više, osvojio je samo tri poena manje, ali je Cicipas ipak stigao do tri gema više.

Razlog tome pre svega leži u činjenici da je grčki teniser perfektno koristio brejk lopte 3-3, dok je Đoković od šest šansi za brejk realizovao samo jednu.

Prava drama viđena je u osmom gemu drugog seta u kome Đoković uspeo da iskoristi tek petu brejk loptu i stigne do izjednačenja.

U narednom gemu srpski teniser spašavao je tri brejk lopte, ali je uspeo da dobije gem, potvrdi brejk i povede sa 5:4, iskoristio četvrtu set loptu na servis Cicipasa i izjednačio u setovima.

Izjednačeno je bilo i u trećem setu, uzeo je Cicipas dva puta servis Đoković, koji je uspeo da uzvrati i da na kraju iskoristi drugu meč loptu za plsaman u polufinale.

Nagradni fond Mastersa u Rimu je 2.082.960 evra.

Izvor: Tanjug