17. januara 2022.
Južni Banat Pančevo Sport Srbija Vesti

Trener Železničara zadovoljan igrom svog tima

Fudbaleri Železničara ostvarili su važnu pobedu u 32. kolu Prve lige Srbije. Na gostovanju u Beogradu savladali su IMT 3:1. Ovom trijumfom Želja se učvrstio na poziciji koja garantuje opstanak u ovom rangu takmičenja.

Odlična igra, ubedljiva pobeda i tri boda na kontu epilog su gostovanja Železničara u Beogradu. IMT je savladan 3:1, a strelci za Želju bili su Kovačević, Jovanović i Stanić.

Od samog starta utakmice fudbaleri Železničara su krenuli silovito, stvarali šanse i do prvog gola stigli već u 24. minutu. Strelac je bio kapiten Kovačević. Do kraja poluvremena Jovanović je na sjajnu asistenciju zatresao mrežu domaćina i Želja je na odmor otišao sa 2 gola plusa. Drugo poluvreme nešto bolje su “otvorili” domaćini, u 54. minutu nakon prekršaja na ivici kaznenog prostora sudija je pokazao na belu tačku. Precizan je bio Dimitrić i na taj način smanjio na 2:1. Do kraja utakmice, međutim, dominacija Železničara, a tačku na pobedu stavio je Stanić u 90. minutu.

Trener Dragan Aničić u analizi duela protiv IMTa imao je samo reči hvale za svoje igrače. Strateg Želje se potom osvrnuo i na duel koji ekipu očekuje u subotu.

Kapiten Danilo Kovačević prvi je “načeo” mrežu IMT-a, ističe da je trijumf u duelu protiv Beograđana imao poseban značaj. Govoreći o očekivanjima u samom finišu sezone Kovačević ističe da Želja neće kalkulisati.

U narednom kolu Želja će na svom terenu ugostiti Radnički iz Pirota. Utakmica se igra u subotu, 15. maja u 17 časova.