20. juna 2021.
Južni Banat Pančevo Sport Vesti

Teška povreda Sikimića! Mnogo šansi, rezultat nerešen

Meč između „Železničara“ i „Grafičara“ u 31. kolu Prve lige Srbije u fudbalu ostao je u senci teške povrede Predraga Sikimića, napadača „Želje“. U 71. minutu nakon intervencije Stankovića, golmana „Grafičara“, Sikimić je ostao na zemlji. Teren je napustio u ambulantnim kolima. Susret je završen bez pobednika 1:1.

Teška povreda Sikimića obeležila je duel 31. kola Prve lige Srbije između „Železničara“ i „Grafičara“. U 71. minutu golman gostiju Stanković u želji da izboksuje loptu svom snagom, sa obe pesnice pogodio je Sikimića u glavu. Napadač „Želje“ je bez svesti ostao na zemlji, a sa terena su ga izvela kola hitne pomoći. Sikimiću je slomljena jagodična kost, očekuje ga operacija i duži oporavak.

Povreda golgetera „Želje“ obeležila je i konferenciju za novinare posle meča.

Bila je ovo, verovatno, najkvalitetnija utakmica na stadionu „SC Mladost“ u prolećnom delu sezone. „Železničar“ je od starta krenuo silovito. Ređale su se šanse Luke Petrovića, Predraga Sikimića, Petra Stanića, ali je na golu „Grafičara“ bio odličan Stanković. Prvu polušansu gosti su imali u 22. minutu Babić je šutirao u rašlje i za malo promašio. Gosti su drugi put prišli golu „Železničara“ u 23. minutu. Loptu je pred svojim golom izgubio Radojičić, šut Maronge Knežević je odbranio, odbijenu loptu „pokupio“ je Lazetić i smestio u mrežu. Bilo je to 1:0 za goste. Nije se dugo čekalo na izjednačenje.

Konstantni napadi „Železničara“ urodili su plodom u 31.minutu. Luka Petrović je ubacio loptu u šesnaesterac gostiju, propustio je Sikimić, a Konatar je sjajno reagovao i smestio je iza leđa golmana Stankovića. Ispostavilo se da je to bio konačni rezultat.

Do kraja meča nekoliko šansi za „Železničar“ Sikimića, Plavšića, Stanića, na drugoj strani prilika za Matića, ali su mreže ostale mirne.

Po završetku utakmice Boško Đurovski je pohvalio igru oba tima.

Dragan Aničić, strateg „Želje“, istakao je da je bila otvorena utakmica bez kalkulacija u kojoj su obe ekipe imale svoje šanse.

Jedan bod na kontu „Želje“ za mirnije gostovanje IMT-u u 32. kolu u nedelju. Od boda u duelu sa „Grafičarem“ mnogo  je važnije da će Sikimić, koji je bez svesti iznet sa terena, biti dobro.