18. oktobra 2021.
Najvažnije Sport

Fudbaleri ,,Železničara” savladali kraljevačku ,,Slogu”

Fudbaleri “Železničara” savladali su kraljevačku “Slogu” 1:0 u 29.kolu Prve lige Srbije. Strelac za pančevački tim bio je Stanimirović u 73.minutu. Ovom pobedom “Želja” se učvrstio na poziciji koja obezbeđuje opstanak u ovom rangu takmičenja.

Pobeda protiv “Sloge” i tri boda na kontu “Železničara” epilog su utakmice 29.kola Prve lige Srbije. U duelu u kome je trijumf bio imperativ fudbaleri “Želje” su pružili dobru partiju, stvarali šanse, bili bolji i na kraju zasluženo ostvarili pobedu 1:0. Strelac za “Dizelku” bio je Stanimirović u 73.minutu utakmice.

U prvom poluvremenu nizale su se šanse za “Železničar”, najpre je priliku imao Stojanović, ali je zakasnio u reakciji. Posle slobodnog udarca Jovanović je odlično pronašao Sikimića, ali je golman gostiju Andrijanić bio siguran. Do kraja poluvremena šanse da “Želji” obezbede prednost imali su Sikimić, Savanović i Stojanović, ali se istakao golman “Sloge”. Jedini put kad je “Sloga” zapretila bila je prilika Žerađanina u finišu prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu ista slika kao u prvih 45 minuta. “Železničar” je taj koji napada, stvara šanse, prilike su imali Mihajlov, Tomović, Sikimić, ali golman gostiju Andrijanić branio je i nemoguće. Kapitulirao je u 73.minutu posle udarca Stanimirovića. Do kraja meča još nekoliko prilika za “Železničar” da zabeleži ubedljiviju pobedu, ali je izostala uspešna realizacija.

Po završetku utakmice Miljan Đurović, trener gostiju, čestitao je na pobedi Železničaru. Strateg “Železničara” osvrnuo se na igru svog tima istakavši da je pobeda mogla da bude i ubedljivija. U narednom kolu “Železničar” gostuje u Sremskoj Mitrovici ekipi Radničkog.