10. maja 2021.
Najvažnije Sport Vesti

,,Železničar” zabeležio još jednu pobedu

Fudbaleri Železničara zabeležili su još jednu pobedu u Prvoj ligi Srbije. U 27. kolu na svom terenu savladali su Dinamo iz Vranja 2:0. Strelci za Želju bili su Stanić u 59. i Konatar u 86. minutu. Ovom pobedom Železmičar se popeo na 8.mesto i izdigao se iz “opasne zone”. U narednom kolu, u nedelju 18.aprila, Želja gostuje u Leskovcu ekipi Dubočice.

Nova pobeda Železničara u Prvoj ligi Srbije za beg iz “opasne zone”. U 27. kolu golovima Stanića u 59. i Konatara u 86. minutu savladan je vranjanski Dinamo 2:0. Sa ova tri boda Želja se probio na 8. mesto Prve lige Srbije.

Od početka utakmice Želja je imao inicijativu, kontrolisao igru, stvorio određene šanse, ali je izostala uspešna realizacija. Sikimić i Petrović su se smenjivali u šansama, ali su mreže ostale mirne i na odmor se otišlo bez golova 0:0.

I u nastavku meča na terenu je viđena dominacija Železničara čiji igrači su polako, ali sigurno lomili otpor gostiju. Fantastičnim pogotkom iz prve Petar Stanić je u 59. minutu doneo prednost Želji. Posle primljenog gola gosti iz Vranja su zaigrali na sve ili ništa. Otvorenija igra Dinama ostavila je mogućnost Železničaru za nove šanse. Sikimić je u 86. minutu posle fantastičnog prodor uposlio Konatara koji je glavom postigao novi pogodak za domaćina – 2:0. Ispostavilo se da je to bio i konačni rezultat utakmice.

Nikola Stojanović, trener Dinama, čestitao je Železničaru na pobedi, a potom se osvrnuo na sam tok meča.

Strateg Železničara Dragan Aničić najpre je pohvalio fajtersku igru rivala istakavši da su ih iznenadili i istakao da je Želja uspeo da prvi deo meča odigra smireno i strpljivo.

Vremena za slavlje nema, Železničar već u nedelju igra novi meč. U 28. kolu gostuju u Leskovcu ekipi Dubočice.