7. maja 2021.
Sport

Mandićeva i Hodabahši osvojili srebrne medalje na EP u tekvondou

Srpski reprezentativci u tekvondou Milica Mandić i Mahdi Hodabahši osvojili su danas srebrne medalje na Evropskom prvenstvu u Sofiji.

Kako je saopšteno, Mandićeva je u finalu izgubila od Rebeke Mekgovan iz Velike Britanije sa 20:14, i tako se okitila srebrnom medaljom u kategoriji do 73 kilograma.

U kategoriji do 87 kilograma, Hodabahšiju je u finalu protivnik bio Juri Kirčenko, a srpski tekvondista je usled teške povrede i iz poštovanja prema protivniku izašao na borilište i takmičenje završio osvajanjem srebra.

Milica Mandić, kao prvi nosilac u kategoriji, do 73kg, u prvom kolu, ostvarila je pobedu protiv Piletskaya Jane, protivnice iz BLR. U četvrtfinalu bila je nadmoćnija nad protivnicom iz Francuske, Lavrin Altheje, pobedivši rezultatom 15:13. U polufinalu je spremno dočekala protivnicu iz Hrvatske Doris Pole, da bi na kraju pobedila rezultatom 15:6.

Hodabahši , u prvoj borbi je pobedio Filipa Dodevskog (MKD). U drugom kolu susreo se sa Danielom Rosom iz ESP, koji je inače i prvi nosilac u kategoriji do 87kg,rezultatom 12:7. U polufinalu ga je sačekao Roberto Bota iz Italije koga je pobedio u veoma teškom i napetom meču, rezultatom 8:4.

Mlada Aleksandra Perisić u apsolutnoj kategoriji preko 73kg, pobedila je protivnicu Soline Avonlette (FRA). U drugu borbu je ušla puna samopouzdanja a na crtu je stala Belen Moran (ESP) gde je nažalost, u teškoj borbi za medalju, izgubila rezultatom 14:7.

Miloš Golubović, u apsolutnoj kategoriji preko 80kg nije uspeo da savlada Azerbejdžanca, Radik Isaeva, izgubivši rezultatom 10:22.

Predsednik TAS-a, Dejan Burčul i generalni sekretar TAS-a, Miroslav Krklješ se zahvaljuju svim takmičarima i trenerima na odličnim rezultatima. Posebna zahvalnost Milici i Mahdiju na srebrnim medaljama za našu zemlju, kao i predsedniku seniorske raprezentacije Draganu Joviću.

Udovičić čestitao tekvondistima na srebrnim medaljama

Ministar omladine i sporta Srbije Vanja Udovičić čestitao je danas tekvondistima Milici Mandić i Mahdiju Hodabahšiju osvajanje srebrnih medalja na Evropskom prvenstvu u Sofiji.

“Svaka čast na sjajnim borbama koje ste pokazali i još jednom velikom uspehu za srpski tekvondo! Vaši nastupi na Evropskom prvenstvu i način na koji ste predstavljali našu Srbiju motivacija su i dodatna snaga za ceo olimpijski i paraolimpijski tim”, kaže se u čestitki ministra Udovičića.