25. septembra 2021.
Najvažnije Sport Vesti

Ubedljiva pobeda Železničara

Fudbaleri Železničara ostvarili su ubedljivu pobedu protiv Jagosine u meču 26. kola Prve lige Srbije. Želja je slavio 5:2 I na najlepši način se vratio u pobednički ritam. Trostruki strelac za Železničar bio je Predrag Sikimić.

Goleada na stadionu SC “Mladost” i het trik Sikimića obeležili su meč 26.kola Prve lige Srbije. Železničar je savladao Jagodinu 5:2, vratio se u pobednički ritam i izašao iz opasne zone.

Železničar je do prednosti stigao već u 3. minutu. Strelac je bio Sikimić. Do kraja poluvremena blaga inicijativa domaćeg tima, ali je u samom finišu Milić sjajnim šutem sa distance izjednačio i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Početak drugog poluvremena doneo je pravu goleadu. Najpre je Sikimić ponovo obezbedio prednost Železničaru, ali je već u sledećem napadu Nebo iskoristio nepažnju odbrane domaćeg tima za novo izjednačenje – 2:2. Brzo izjednačenje, međutim, nije poremetilo domaće fudbalere koji su preko Konatara i Sikimića obezbedili ubedljivo vođstvo Železničar – Jagodina 4:2. Do kraja meča još nekoliko izglednih šansi Želje, da bi konačni rezultat postavio Stanić u 90.minutu utakmice – 5:2 za Železničar.

Dragan Đurđević, trener Jagodine po završetku meča čestitao je pobedu Železničaru. Strateg Železničara Dragan Aničić najpre je pohvalio igru rivala.

Nakon ubedljive pobede u meču sa Jagodinom Železničar rasterećeniji dočekuje ponedeljak i duel protiv Dinama iz Vranja u okviru 27. kola Prve lige Srbije.