24. septembra 2021.
Vesti

,,Železničar” pretrpeo poraz od ekipe ,,Trajala”

Fudbaleri Železničara pretrpeli su poraz u 24. kolu Prve lige Srbije. Na stadionu SC “Mladost” Trajal je pobedio 2:1.

Strelac za Železničar je bio Sikimić, dok su golove za Trajal postigli Savić i Pavlović iz penala. U narednom kolu Železničar gostuje ekipi Budućnosti iz Dobanovaca

Fudbaleri Železničara pružili su dobru igru, ali su pretrpeli poraz u 24.kolu Prve lige Srbije. Ekipa Trajala iz Kruševca je slavila 2:1 (1:0).

Domaćin je bolje otvorio meč i tokom većeg dela utakmice kontrolisao igru. Imali su Pančevci svoje šanse, u prvom poluvremenu najozbiljnije prilike da zatresu mrežu gostiju propustili su Savanović i Stanić. Kazna je stigla u finišu poluvremena, Savić je postigao gol za Trajal, pa su gosti na odmor otišli sa golom prednosti. U nastavku trener Aničić je šansu dao Sikimiću koji je u 69.minutu izjednačio na 1:1.  Do kraja meča sudija je jedan duel u Zorice i Golubovića u šesnaestercu Železničara okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu. Precizan sa bele tačke bio je Pavlović koji je postavio i konačnih 2:1 za Trajal. Do kraja utakmice inicijativa Železničara, nekoliko izglednih šansi, ali lopta nije htela u mrežu.

Po završetku utakmice Goran Lazarević, trener gostujućeg tima. je bio zadovoljan igrom svojih izabranika. Dragan Aničić, trener Železničara, čestitao je rivalu na pobedi i pohvalio borbenost svojih igrača.

Zahvaljujući pobedi Trajal je na tabeli prestigao Železničar i Pančevci su se vratili u “zonu ispadanja”. U narednom kolu Železničar gostuje ekipi Budućnosti.