JKP „Zelenilo“ svake godine sprovodi akciju „Spasimo jelku sa korenom“. Ona će trajati do 31. decembra. Cilj je da se jelke i posle Nove godine zasade i na taj način sačuvaju.
Nakon Nove godine, jelke koje su sečene, odnosno kupljene bez busena, se bacaju. Kako bi se jelke sačuvale JKP „Zelenilo“ i ove godine sprovodi akciju „Spasimo jelku sa korenom“.
Ženja Marinković kaže da bi idealno bilo da novogodišnju jelku držimo na terasi ili ispred ulaznih vrata, jer će tako ostati neoštećena. Ukoliko se drži u kući trebalo bi da budu ispoštovana pojedina pravila kako bi se jelka očuvala.U suprotnom se neće primiti.
Ukoliko rešite da jelku posadite u dvorištu ne držite je do proleća u kući, već je što pre iznesete u hodnik, na terasu ili u baštu. Već u martu ona će biti spremna za sadnju, a u toku prve godine nakon sadnje treba je i zalivati.