25. januara 2021.
Sport

Košarkaši Tamiša trijumfovali nad ekipom Dunava

U okviru 11. Kola Košarkaške lige Srbije ekipa “Tamiša” pobedila je na domaćem terenu “Dunav” rezultatom 89-85. U narednom kolu pančevačka ekipa gostuje protiv košarkaškog kluba “Kolubara” iz Lazarevca.

Košarkaški klub “Tamiš” upisao je šestu pobedu u do sada 10 odigranih utakmica u Košarkaškoj ligi Srbije. Nakon poraza od ekipe Vojvodine u Novom Sadu, izabranici Bojana Jovičića  trijumfovali su nad ekipom Dunava iz Starih Banovaca rezultatom 89 -85.

Domaćin je utakmicu započeo uspešno i preciznim šutevima nakon samo 5 minuta igre dostigao dvocifrenu razliku.

Drugu četvrtinu obeležile su izgubljene lopte sa obe strane, a pančevački košarkaši otišli su na poluvreme sa prednošću u rezultatu koji  je bio 44:37.

Do poslednje četvrtine košarkaši Tamiša su čuvali prednost, da bi se ekipa iz Starih Banovaca rezultatski oporavila nizom uspešnih šuteva za 3 poena. Poslednjih nekoliko minuta meča bilo je neizvesno.

Blagovremenom intervencijom trenera pančevačke ekipe Bojana Jovičića koji je sa dva tajm-auta konsolidovao ekipu utakmica između Tamiša i Dunava završena je pobedom domaćina. Do poslednjeg sudijskog zvižduka rezultat na semaforu bio je 89 prema 85 u korist pančevačke ekipe. Nakon 11. kola košarkaški klub Tamiš se nalazi na 3. mestu na tabeli Košarkaške lige Srbije, dok se ekipa iz Starih Banovaca nalazi na 5. mestu. U sledećem, 12 kolu  Tamiš gostuje Kolubari iz Lazarevca dok će Dunav ugostiti Slogu iz Kraljeva.