Na isključenju sa Novoseljanskog puta ka Kačarevu, pre 18h gorelo je polje. Uočeno je par manjih požara. Vatrogasci su lokalizovali jedan po jedan požar.
Gradonačelnik Aleksandar Stevanović i gradska većnica za poljoprivredu Vladislava Maksimović apelovali su da se ne pale strnjike, jer ova praksa, pored toga što ugrožava ljudske živote, nanosi veliku štetu samom zemljištu.
“U gornjem sloju zemljišta, usled požara, dolazi do prekida svih mikrobioloških procesa, ali takođe i do gubljenja većine hranljivih materija. Tom prilikom se ispušta azot u atmosferu a velika šteta je gubljenje organske materije” navode Stevanović i Maksimović.
Zakon o poljoprivrednom zemljištu je regulisao ovu oblast kao i prekršaje koji nastaju paljenjem strnjišta. Svako paljenje strnjike i opasno i zato Zakonom kažnjivo kako za fizička, tako i za pravna lica.