26. januara 2021.
Najvažnije Pančevo Sport Vesti

Poraz Železničara u Pančevu! Sporne odluke sudije?

Fudbaleri Železničara izgubili su u nedelju 1. novembra u Pančevu na stadionu SC „Mladost“ od Radničkog iz Sremske Mitrovice rezultatom 0:1. Jedini gol postigao je iz jedanesterca Vladimir Mijajilović četiri minuta pred kraj utakmice.

Meč je obeležila sporna odluka o jedanestercu glavnog sudije Danila Nikolića. Železničar je tokom čitavog meča imao terensku inicijativu, medjutim gosti iz Sremske Mitrovice bili su opasniji, i imali nekoliko šansi koje nisu iskoristili.

Sudija Nikolić u prvom poluvremenu nije odlučio da svira jedanesterac za Železničar, a jeste za Radnički iako je, čini se, bila identična situacija na obe strane. Penal je sviran zbog igranja rukom igrača Železičara, dok u prvom poluvremenu isti prekršaj,gotovo identičan, nije sankcionisan igračima Radničkog.