24. septembra 2021.
Radio televizija Pančevo
Izbori

Jovanović: Mi ćemo uvek biti hrabri da kažemo istinu

Koalicija za mir nastoji da se bori za jednaka prava svih građana, za prava nacionalne, verske, seksualne manjine, ali i za sve one ljude koji nisu dobili dovoljno prostora u našem društvu, a rade i žive pošteno i časno, poručio je danas lider Liberalno-demokratske partije Čedomir Jovanović.

Koalicija za mir nastoji da se bori za jednaka prava svih građana, za prava nacionalne, verske, seksualne manjine, ali i za sve one ljude koji nisu dobili dovoljno prostora u našem društvu, a rade i žive pošteno i časno, poručio je danas lider Liberalno-demokratske partije Čedomir Jovanović.

„Na našoj listi su svi oni koji imenom i prezimenom znaju da je LDP poslednji bastion vrednosti za koje živimo svi mi na njoj. Ta vrednost je, pre svih, istina kao način života. Istina o ratnim zločinima, istina o političkoj pozadini ubistva Zorana Ðinđića, istina o budućnosti Srbije kao građanskog društva u kom svi moraju biti jednaki, istina o našoj budućnosti koja mora biti deo evropskih tokova“, rekao je Jovanović.

Jovanović navodi da je samo tako moguće očuvati mir u Srbiji i da je zato formirana ta Koalicija jer će, kako je dodao, mir biti najteže očuvati u godini pred nama.

Navodi i da to „najbolje mogu da urade upravo oni koji su se za istinu borili i onda kada su ostajali usamljeni u tom poslu, kada je bilo najteže“.

„U Srbiji je govoriti istinu najveći problem, iako nas je samo ona toliko puta spasavala od propasti. Mi ćemo uvek biti hrabri da je izgovorimo, i kad se bude razgovaralo o Kosovu ili o Srebrenici. Koalicija za mir skup ljudi čija će se reč čuti i kad većina pokuša da nas ućutka. Zato što istina uvek na kraju pobedi“, poručio je Jovanović.

Republička izborna komisija (RIK) proglasila je noćas izbornu liste „Čedomir Jovanović – Koalicija za mir“.

Related posts

Milica Đurđević Stamenkovski: Kome smeta poezija D. Maksimović?

Katarina Popović

Jovanović: Borba za mir i slobodu ne sme da stane

Katarina Popović

Vučević: Priča o bojkotu je deplasirana

Jasmina Petkovic

Ostavite komentar

Ovaj sajt koristi kolačiće da bi vam pružio bolje korisničko iskustvo. Za detalje pogledajte uslove korišćenja. Prihvatam Više informacija