27. septembra 2021.
Radio televizija Pančevo
Sport Vesti

Vučić žestoko iskritikovao sudove i tužilaštvo

Brine me to da sam tek juče saznao da za Filipa Koraća ne postoji ni valjana optužnica ni valjana presuda pred Višim sudom u Beogradu. I onda će opet da se pojave u nekim medijima i da kažu, a ha, Kosmajac je jedan divan čovek, a Filip Korać u stvari ne diluje drogu, to je Aleksandar Vučić. Taj koji truje našu decu, koji ubija našu decu po svim školama, po svim kafićima, na svakom mestu… I to svaki čovek u Beogradu zna, samo ga se svi plaše kao najopasnijeg čoveka, jednog od dvojice, trojice najopasnijih ljudi u našoj zemlji. Čovek koji maltretira ceo grad gde god da se pojavi… A neću da vam priča da je glavni snabdevač drogom… i on ni za šta nije kriv… Super! I kad ga imate za umešanost u ubistvo, onda će neko iz tužilaštva da vam kaže, iako znam da ću zbog ovoga da budem kritikovan, neko će u tužilaštvu da se pojavi da vam kaže da ali nisu procesne pretpostavke u potpinosti ispunjene i ne možemo da damo status zaštićenog svedoka čoveku koji kaže da mu je Filip Korać platio ubistvo i da je on bio taj koji je to uradio. Čovek nam traži da mu zaštitimo nekog člana familije u nekoj stranoj zemlji i onda mu sutradan rane tog člana familije jer mi nismo u stanju da mu damo status svedoka saradnika – rekao je Vučić i dodao da je i lično i kao predsednik, kivan i zabrinut zbog te vrste licemerja, laži i pokvarenjaštva u društvu u kom “svi sve znaju”, a teret odluka ide na njegova pleća.

– Kad neko upuca poznatog biznismena, i svi znamo ko ga je upucao, imamo na snimku ko je, a biznismen dođe na suđenje i kaže da ne zna ko je…. A, onda mi taj biznismen šalje 50 poruka – ej, Vučiću nemoj da se desi da taj ne bude osuđen maksimalno. Kako da bude osuđen, kad ti nećeš da kažeš ko je pucao u tebe? – naveo je predsednik kao primer kako te stvari funkcionišu u našem društvu.

Tanjug

I, sve nam je tako u zemlji, podvukao je on.

– Sav teret, svake odluke, mora da prihvati Vučić, a mi ćemo svi samo da tražimo od države, i da trljamo ruke, a ti, Vučiću, preuzmi sav rizik na sebe… Iz kože bih iskočio ponekad – rekao je Vučić.

I sad će, kaže, da bude da je sudija Miodrag Majić rekao da su ti njegovi komentari neprimereni pritisci na pravosuđe, na tužilaštvo…

– Ma daj bre, i ti sa Gnjilanskom grupom i sa svim drugim… dosta si solio pamet svima – primetio je Vučić.

To što svi peru ruke od svega, poput slučaja Korać, to su, kaže, problemi koji ga muče, i zbog toga ga brine što je protiv Koraća obustavljena istraga, a ne šta radi Sergej Trifunović, za kojeg su ga novinari, inače, pitali povodom sinoćnjeg udesa, posle kojeg je otišao ne sačekavši policiju.

Nije kaže u stanju da nije u stanju da komentariše ono što Trifunović radi, on je, navodi, “lezi ”lebe da te jedem”, i ne razmišlja o procentima, već u “nekim drugim kategorijama”.

Brine me to da sam tek juče saznao da za Filipa Koraća ne postoji ni valjana optužnica ni valjana presuda pred Višim sudom u Beogradu. I onda će opet da se pojave u nekim medijima i da kažu, a ha, Kosmajac je jedan divan čovek, a Filip Korać u stvari ne diluje drogu, to je Aleksandar Vučić. Taj koji truje našu decu, koji ubija našu decu po svim školama, po svim kafićima, na svakom mestu… I to svaki čovek u Beogradu zna, samo ga se svi plaše kao najopasnijeg čoveka, jednog od dvojice, trojice najopasnijih ljudi u našoj zemlji. Čovek koji maltretira ceo grad gde god da se pojavi… A neću da vam priča da je glavni snabdevač drogom… i on ni za šta nije kriv… Super! I kad ga imate za umešanost u ubistvo, onda će neko iz tužilaštva da vam kaže, iako znam da ću zbog ovoga da budem kritikovan, neko će u tužilaštvu da se pojavi da vam kaže da ali nisu procesne pretpostavke u potpinosti ispunjene i ne možemo da damo status zaštićenog svedoka čoveku koji kaže da mu je Filip Korać platio ubistvo i da je on bio taj koji je to uradio. Čovek nam traži da mu zaštitimo nekog člana familije u nekoj stranoj zemlji i onda mu sutradan rane tog člana familije jer mi nismo u stanju da mu damo status svedoka saradnika – rekao je Vučić i dodao da je i lično i kao predsednik, kivan i zabrinut zbog te vrste licemerja, laži i pokvarenjaštva u društvu u kom “svi sve znaju”, a teret odluka ide na njegova pleća.

– Kad neko upuca poznatog biznismena, i svi znamo ko ga je upucao, imamo na snimku ko je, a biznismen dođe na suđenje i kaže da ne zna ko je…. A, onda mi taj biznismen šalje 50 poruka – ej, Vučiću nemoj da se desi da taj ne bude osuđen maksimalno. Kako da bude osuđen, kad ti nećeš da kažeš ko je pucao u tebe? – naveo je predsednik kao primer kako te stvari funkcionišu u našem društvu.

I, sve nam je tako u zemlji, podvukao je on.

– Sav teret, svake odluke, mora da prihvati Vučić, a mi ćemo svi samo da tražimo od države, i da trljamo ruke, a ti, Vučiću, preuzmi sav rizik na sebe… Iz kože bih iskočio ponekad – rekao je Vučić.

I sad će, kaže, da bude da je sudija Miodrag Majić rekao da su ti njegovi komentari neprimereni pritisci na pravosuđe, na tužilaštvo…

– Ma daj bre, i ti sa Gnjilanskom grupom i sa svim drugim… dosta si solio pamet svima – primetio je Vučić.

To što svi peru ruke od svega, poput slučaja Korać, to su, kaže, problemi koji ga muče, i zbog toga ga brine što je protiv Koraća obustavljena istraga, a ne šta radi Sergej Trifunović, za kojeg su ga novinari, inače, pitali povodom sinoćnjeg udesa, posle kojeg je otišao ne sačekavši policiju.

Nije kaže u stanju da nije u stanju da komentariše ono što Trifunović radi, on je, navodi, “lezi ”lebe da te jedem”, i ne razmišlja o procentima, već u “nekim drugim kategorijama”.

Related posts

Fudbaleri ,,Železničara” zabeležili novu pobedu

Vanja Vićentić

Berba gotova, prihrana voćki u nekoliko ciklusa

Jasmina Petkovic

,,Ajvar izazov” počinje 1. novembra

Jasmina Petkovic

Ostavite komentar

Ovaj sajt koristi kolačiće da bi vam pružio bolje korisničko iskustvo. Za detalje pogledajte uslove korišćenja. Prihvatam Više informacija