1. decembra 2021.
Najvažnije Sport Vesti

“Železničar” trijumfom otvorio sezonu

Fudbaleri “Železničara” otvorili su novu sezonu u Srpskoj ligi “Vojvodine” na najbolji mogući način. Na Sportskom centru “Mladost” Pančevci su savladali ekipu “Bratstva 1946” iz Prigrevice sa 2:0.

Počela je nova sezona u Srpskoj ligi “Vojvodine”. U 1. kolu na SC “Mladost” domaći “Železničar” ugostio je ekipu “Bratstva 1946” iz Prigrevice. Ekipa predvođena novim trenerom Dušanom Jevrićem uspela je da nadigra protivnika i zabeleži sigurnu pobedu za ohrabrujući početak sezone. Prigrevčane je “načeo” Đorđe Ivković u 41. minutu, konačan rezultat postavio je kapiten Danilo Kovačević sigurnim udarcem sa bele tačke u 56. minutu. Šef struke Dušan Jevrić ističe da je pobeda na samom startu sezone veoma važna za ekipu.

“Železničar” je uknjižio prva tri boda u novoj sezoni. Pored ekipe sa Mise to je pošlo za rukom i “Radničkom” iz Zrenjanina, koji je bio bolji od pančevačkog “Dinama”, somborskom “Radničkom”, koji je savladao “Vojvodinu” iz Perleza. Uspešan je bio i OFK “Vršac” na gostovanju “Radničkom” u Sremskoj Mitrovici, “Bečej” je u Sakulama trijumfovao nad “Borcem”, a “Kozara” je pobedila ekipu “1. maj Ruma” na gostujućem terenu. U sledećem kolu “Železničar” gostuje “Kozari” u Banatskom Velikom Selu.