Zahvaljući projektu koji je raspisalo Ministarstvo zdravlja Republike Srbije lokalna samouprava prepoznala je značaj ovakvih projekata i konkurisala. Uskoro stižu tri vozila namenjena patronažnoj službi po selima.
Tri nova automobila u narednih mesec dana trebalo bi da stignu u pančevački Dom zdravlja. Biće raspoređena u tri naseljena mesta i namenjena patronažnoj službi, koja nije do sada imala vozilo za obilazak, pre svega porodilja. Ova služba pomoć pruža i starim osobama koje ne mogu sami da dođu u ambulantu.
Osim ambulante u Kačarevu, koje je vozilo dobilo od MZ, poslednjih nekoliko godina nijedna ambulanta u naseljenom mestu nije imala vozilo namenjeno patranožnoj službi. Za sada će tri naseljena mesta dobiti vozila, a uskoro i ostalih šest.