17. oktobra 2021.
Najvažnije Pančevo Sport Vesti

“Partizan” bolji od “Tamiša”

Košarkaši „Tamiša“ izgubili su od „Partizana“ na domaćem parketu 62:88 u utakmici 7. kola grupe B Super lige Srbije.

U Hali sportova na Strelištu u utakmici 7. kola Super lige Srbije za košarkaše ekipa „Tamiša“ ugostila je beogradski „Partizan“. Uprkos tome što su gosti bili veliki favoriti Pančevci su hrabro ušli u meč i u prvoj četvrtini bili dostojan rival, čak i vodili u par navrata. U drugom delu crno-beli su uspeli da dođu do prednosti, ali su tek u drugom poluvremenu uspeli da, pre svega dobrom odbranom, osiguraju pobedu, koja je na kraju bila i ubedljiva 62:88. U ekipi „Partizana“ Vanja Marinković je postigao 22 poena. Najveći problem Beograđanima bio je Bratislav Jeković, koji je postigao 18 poena.

„Tamiš“ se sada nalazi na 4. mestu sa 9 bodova, „Partizan“ je prvi u grupi B bez poraza. U sledećem kolu „Tamiš“ dočekuje OKK „Novi Pazar“, „Partizan“ gostuje „Dinamiku“.