Rukometaši "Dinama" deklasirali "Obilić"

PANČEVO, 20. januar 2017. (TV Pančevo) – Rukometni klub „Dinamo“, je u Hali sportova na Strelištu, pobedio je u prijateljskom meču ekipu RK „Obilić“ iz Beograda, rezultatom 38 prema 25. samo u prvih 5 minuta, igra je bila izjednačena, da bi do kraja prvih 30 minura stigla na 5 razlike za domaćine. U drugom poluvremenu domaćini su pojačali tempo i završili utakmicu sa 13 golova razlike. Ovom utakmicom ekipa Dinama je pokazala da se ozbiljno priprema za nastavak takmičenja u SEHA ligi, mada će prioritet biti što bolji plasman u domaćem plej ofu.

Samo u prvih 5 minuta rukometaši Dinama su dozvolili igračima Obilića iz Beograda da utakmica bude rezultatski neizvesna. Već posle 15 minuta rezulat je bio 12 prema 7 za domaće i razliku od 5 golova viška, domaći rukometaši su održavali do kraja prvog poluvremena, na koje se otišlo sa rezultatom 21:16. U drugom poluvremenu igrači Dinama zaigrali su još bolje, ispravili neke greške što je za posledicu imalo da su od 47 minuta imali 13 golova razlike. Najefikasniji u ekipi Dinama bili su Pilipović sa 8, Šaponjić sa 6, Dimitrijević i Banduka sa 5 i Bunjevčević sa 4 postignuta gola. U listi strelaca upisali su se i Žujović, Elezović, Pralica i Petrović.

Tokom prelaznog roka, „Dinamo“ se pojačao sa tri igrača koji igraju na bekovskim pozicijama, došli su Uroš Elezović, Dejan Pralica i Ivan Dimitrijević. Kako kaže prvi strateg Dinama, Ivan Petković, ambicije kluba nisu tajna, želja je sam vrh Super lige i dostojan otpor svima u regionalnom nadmetanju, SEHA ligi.

Rukometaši “Dinama” zvanična takmičenja počinju 3. februara kada će igrati utakmicu u kupu Vojvodine. U Kikindi će se sastati, u polufinalu, s istoimenim rivalom. Takmičenje nastavljaju već 11. februara, kada se nastavlja SEHA liga, a Pančevci će ugostiti Meškov.