"Tamiš" bolji u južnobanatskom derbiju

PANČEVO, 5. april 2018. (TV Pančevo) – Košarkaši „Tamiša“ savladali su ekipu „Vršca“ u južnobanatskom derbiju Košarkaške lige Srbije sa 96:68. Obe ekipe su izborile učešće u Super ligi Srbije.

Južnobanatski derbi odigran je u poslednjem, 26. kolu Košarkaške lige Srbije. Košarkaši „Tamiša“ su uspeli na domaćem terenu da nadigraju „Vršac“ i pobedom obezbede četvrto mesto na tabeli. Susret u Hali sportova na Strelištu završen je rezultatom 96:68, po četvrtinama 26:19, 23:13, 24:18, 23:18 u korist domaćih. Najefikasniji na terenu bio je Ivan Smiljanić sa 28 postignutih poena, 7 skokova i 4 asistencije. U gostujućoj ekipi prednjačio je Kutlešić sa 11 poena. Obe ekipe će u nastavku sezone učestvovati u Super ligi Srbije.

&t=9s

Na konačnoj tabeli KLS „Tamiš“ zauzima četvrto mesto sa 42 boda i učinkom od 16 pobeda i 10 poraza, dok je „Vršac“ treći sa pobedom više. U najelitnijem takmičenju srpske košarke Pančevci će se, između ostalih, sastati i sa aktuelnim šampionom Srbije „Crvenom zvezdom“.