"Zimsko cirkuliranje" u Gradskoj biblioteci

„Zimsko cirkuliranje“ održava se u četiri banatska grada u Srbiji i jednom u Rumuniji: Vršcu, Pančevu, Zrenjaninu, Kikindi i Temišvaru. U susret 2021. godini, kada će evropske prestonice kulture biti Novi Sad i Temišvar sve je važnije angažovanje mladih u kulturnim dešavanjima, ističe Vladislav Petković, osnivač festivala „Cirkuliranje“.
Festival „Cirkuliranje“ održava se drugi put. Petković kaže da su već postignuti dobri rezultati.
Svoje radove su izložili članovi ateljea regionalnog centra za talente „Mihajlo Pupin“ – srednjoškolci i nekadašnji članovi – studenti i akademski. Najmlađi izlagači imaju 14 godina, a najiskusniji su već priznati umetnici.
Izložba u Pančevu je realizovana uz saradnju Centra za razvoj regionalnog turizma i ekologije i Regionalnog centra za talente „Mihajlo Pupin“.