26. novembra 2020.
Najvažnije Sport Vesti

Treća pobeda u nizu košarkaša Tamiša

Na domaćem parketu košarkaši “Tamiša  dočekali su  ekipu Pirota. Gosti su  na početku utakmice ostvarili brzo dvocifrenu prednost pogodivši 7 od 9 šuteva za tri poena. Međutim, košarkaši pančevačkog tima su iskusno, agresivnom odbranom i sigurnom realizacijom, istopili prednost Pirota i u drugo poluvreme ušli sa 4 poena prednosti. U nastavku utakmice Pančevci su uspeli da sačuvaju razliku. Nakon poslednjeg sudijskog zvižduka rezultat je bio 71-65.

Trijumfom nad ekipom Pirota košarkaški klub “Tamiš” ostvario je niz od tri pobede u neizvesnim duelima sa izuzetno motivisanim protivnicima- ekipom Sloge , OKK Beograda i na kraju, ekipe Pirota.

“Tamiš” se, nakon 9. kola, nalazi na 4. mestu na tabeli Košarkaške lige Srbije sa 5 pobeda, 3 poraza i utakmicom manje. U narednom, 10. kolu, pančevačku ekipu očekuje teško gostovanje protiv Vojvodine koja je lider tabele, dok će se termin gostovanja protiv Metalca, koje je nedavno otkazano zbog kadrovskih problema protivničke ekipe, biti naknadno poznat.