20. oktobra 2020.
Pančevo Sport Vesti

Milica i Saška na pobedničkom postolju

Pod pokroviteljstvom Srpskog Atletskog Saveza i tehničkom organizacijom Atletskog kluba Surčin, u nautičkom naselju Biser – Boljevci održano je šesdeset četvrto pojedinačno prvenstvo Srbije u sportskom – brzom hodanju na putu ( van stadiona )

Prvenstvo Srbije u sportskom hodanju na putu  je održano u obe konkurencije u kategorijama od pionira/ki do seniora/ki. Učešće su uzeli mnogobrojni atletski klubiovi iz Srbije, sa više desetina takmičara po kategorijama.

Atletski klub Tamiš je učestvovaso sa tri atletičarke I ostvario je sjajan uspeh osvajanjem dve medalje.

U kategoriji starijih pionirki U16 u disciplini 2000m, Milica Bunčić je osvojila još jednu zlatnu medalju I titulu šampionke Srbije u atletici. Poptuno je dominirala od početka do kraja trke I sigurno je najuspešnija starija pionirka Srbije u ovoj sezoni u sportskom hodanju. Milica je ukupno  na 3 Državna prvenstva osvojila 3 zlatne medalje na 2000m. Rezltat Milice Bunčić na 2000m više nego respektabilan 8 minuta I 53 sekunde.. Milica Bunčić sledeće sezone nastupa u starijoj  I ozbiljnijoj kategoriji,  – mladje juniorskoj.

Druga atletičarka AK Tamiš – Saška Radanov je odlično odradila trku na istoj distanci I osvojila ja srebrnu medalju sa rezultatom 9 minuta I 11 sekundi, kao I titulu vicešampionke Srbije u atletici. Saška Radanov je mlada takmičarka I cele sledeće sezone ostaje u starije pionirskoj kategoriji.

Treća takmičarka AK Tamiš – Ivana Velimirović je nastupila u kategoriji starijih juniorki U20, i takodje je odlično završila svoju prvu zvaničnu trku na 10.000m, sa rezultatom novoh lično rekorda.

Atletski klub Tamiš odaje sve čestitke  i tehničkom organizatoru Državnog prvenstva – Atletskom klubu Surčin na velikom gostoprimstvu, kao i nagradama koje je obezbedio za sve učesnike državnog prvenstva u sportskom hodanju.