20. oktobra 2020.
Najvažnije Pančevo Srbija Vesti

„Dizelka“ posle pobede peta na tebeli

Fudbaleri Železničara savladali su na domaćem terenu ekipu Kolubare sa 2:1, u 6. kolu Prve lige Srbije. Do trećeg uzastopnog trijumfa pančevačka „dizelka“ stigla je golovima Miloša Savanovića u 54. i Jordana Jovanovića u 74. minutu, dok je jedini gol za goste postigao Nikola Vasiljević.

U 6. kolu Prve lige Srbije fudbaleri Železničara ugostili su Kolubaru iz Lazarevca. Prvo poluvreme proteklo je u tvrdoj igri, bez većih prilika, a završeno je rezultatom 0:0. U drugom delu igre do prednosti su stigli domaći. U 54. minutu Jovanović je uputio odličan pas prema Milošu Savanoviću, koji je rutinski uspeo da savlada Velimirovića za 1:0. Najlepši detalj na meču viđen je nakon slobodnog udarca, kada je kapiten domaćih Danilo Kovačević, koji je petom uposlio Jordana Jovanovića, koji je postigao evrogol sa 25 metara. Gosti su uspeli da prepolove prednost golom Nikole Vasiljevića, ali nisu imali snage da stignu do preokreta. Meč je završen rezultatom 2:1.

Nakon treće uzastopne pobede u Prvoj ligi Srbije Železničar se nalazi na deobi petog mesta sa 10 bodova, Kolubara deli treće mesto, ima dva boda više. U sledećem kolu, koje će biti odigrano u sredu Pančevci gostuju Trajalu u Kruševcu, Kolubara u Lazarevcu dočekuje leskovačku Dubočicu.